Menedżer West Hamu, David Moyes podzielił się na dzisiejszej konferencji prasowej najnowszymi informacjami, odnośnie stanu zdrowia jego piłkarzy.

West Ham i Leeds zmierzą się po raz drugi na London Stadium w ciągu tygodnia. W ubiegłą niedzielę Młoty pokonały Pawie 2:0, w 3. rundzie Pucharu Anglii. Teraz nadszedł czas na pojedynek obu ekip w Premier League.

Forma zespołu jest zwyżkowa w ostatnich tygodniach i sztab szkoleniowy nie ma wielu problemów zdrowotnych. Jeden lub dwóch graczy ma lekkie urazy po starciu z Norwich, a kolejni zmagają się z COVID-19.

Dobrą informacją, jest to, że Kurt Zouma trenuje już z pełnym obciążeniem z drużyną i lada moment powinien pomóc drużynie na boisku. Możliwe, że już w niedzielę przeciwko Leeds, ale jeśli nie to na pewno w następny weekend z Manchesterem United.

– Kiedy grasz w niedzielę, środę i niedzielę to zawsze możesz doznać większej ilości kontuzji w zespole i myślę, że to jest problem z przeciwieństwie do regularnych meczów. Mamy jeden lub dwa urazy, ale są to drobiazgi. Będziemy musieli to ocenić i zobaczyć jak piłkarze będą się czuli – powiedział David Moyes.

– Kurt Zouma jest na drodze powrotnej. Własnie wrócił do treningów i radzi sobie całkiem nieźle. Niestety jest kolejnym zawodnikiem, który ostatnio borykał się z koronawirusem, ale wszystkie kluby mają podobną sytuację – czy to z kontuzjami czy z covidem. Musimy sobie z tym poradzić, iść dalej i zrobić wszystko co w naszej mocy, aby przygotować piłkarzy. 

– Nie chce konkretnie mówić kto ma covid, a kto jest kontuzjowany, ale w środę graliśmy bez Tomasa Soucka i Marka Noble’a. Mam nadzieję, że uda nam się jednego z tych graczy odzyskać na niedzielny mecz. Nie powiem kogo. Mamy też kilka drobnych urazów, które powstały w trakcie meczu z Norwich, a także graczy z COVID-19. Staramy się to przejść tak jak każdy inny klub w lidze – zakończył menedżer WHU.

Według informacji od ExWHUemployee, Mark Noble wypada z gry na miesiąc, a więc automatycznie piłkarzem, o którym mówi Moyes, że może wrócić do gry w niedzielę jest Tomas Soucek. Informator Młotów wyznał też, że tymi graczami z lekkimi urazami po środowym meczu są Michail Antonio i Craig Dawson.