Jestem naprawdę zadowolony ze sposobu w jaki zawodnicy spisywali się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Zbliżamy się do miejsca, w którym byliśmy na początku sezonuoby to trwało jak najdłużej, powiedział David Moyes na przedmeczowej konferencji prasowej.

Dziś są 23 urodziny Declana Rice’a 

Jestem w West Hamie drugi raz – kilka lat temu gdy tu byłem, Declan był młodym chłopcem. Odkąd wróciłem rozwinął się już jako dojrzały pomocnik. Myślę, że w ciągu ostatnich dwóch lat zintensyfikował swoją pracę, poprawił przywództwo i swoją grę. W tej chwili wszyscy widzą w nim gracza reprezentacji Anglii. To jak dobrze poradził sobie w kadrze, to wynik świetnej gry w West Hamie. Nie zostaniesz rozpoznany w reprezentacji, jeśli nie grasz dobrze dla swojej drużyny klubowej.

My jesteśmy w czasie, w którym chcemy się doskonalić, dalej napędzać zespół i Declan musi pokazywać cechy przywódcze, które już ma – one polepszają się też wraz z wiekiem.

Opaska kapitana  jest wielką odpowiedzialnością dla młodego mężczyzny

Bycie kapitanem West Hamu to wielka sprawa, gdy spojrzysz na wspaniałych kapitanów tego klubu na przestrzeni lat – np. na Marka Noble’a. Myślę, że Mark nadal nosiłby opaskę, gdyby grał w drużynie i nie zbliżał się do piłkarskiej emerytury. Ogólnie rzecz biorąc, Declan ma wzór do naśladowania w Marku i mamy nadzieję, że  będzie dzięki temu siebie nadal ulepszał.

West Ham radzi sobie w tym sezonie wspaniale

Mamy Declana Rice’a i Tomasa Soucka, którzy grali w lecie na Euro i byli tym zachwyceni – to dało nam naprawdę szansę na dobre rozpoczęcie sezonu.

Ostatnio czuliśmy się gorzej ze względu na jedną lub dwie kontuzje, które sprawiły, że nasze wyniki trochę się obniżyły. Próbujemy ponownie znaleźć najlepszą formę – zbliżamy się do tego i mam nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej.

Forma Jarroda Bowena jest błyskotliwa w tym sezonie – najwięcej bramek ze wszystkich angielskich graczy do tej pory w Premier League

Jarrod już przyzwyczaił się do bycia graczem Premier League. Kiedy pozyskaliśmy go z Hull, spisywał się bardzo dobrze, ale czas na regularną grę na tym poziomie przyszedł nieco później. Dojrzewa i dodaje ostatnio kilka bramek, których bardzo potrzebujemy.

Był zaangażowany w wiele dobrych rzeczy, ale my wymagamy od niego jeszcze więcej, bo ma ku temu predyspozycje. Myślę, że może nadal się poprawiać i wznieść się na wyżyny. Miejmy nadzieję, że pokaże to w drugiej połowie sezonu.

Dobrze radzi sobie w tej chwili – gra dla drużyny, która jest w pierwszej czwórce w Premier League. Mam nadzieję, że wkrótce będzie pojawiał się w planach Garetha Southgate’a, choć wiem, że konkurencja na tą pozycję w reprezentacji Anglii jest bardzo silna. Będzie więc musiał grać dobrze, strzelać gole i zaliczać asysty, aby jego nazwisko było na celowniku Garetha.

Jednak podstawowym zadaniem Jarroda, jest gra dla West Hamu. Bardziej interesuje mnie to, jak dobrze gra dla nas, jak buduje formę i ciągle się poprawia. Bowen jest też naprawdę dobrym graczem zespołowym, co ja bardzo lubię. Wszystkie te aspekty jego gry muszą być na wysokim poziomie po to, aby przede wszystkim znajdował się regularnie w drużynie West Hamu.

Pojawiają się kolejne terminy spotkań drużyn, które nie rozegrały ich z powodu Covid – znów terminarze są napięte

Przechodzimy przez to już od jakiegoś czasu i myślę, że wiemy, że to trudny okres dla wszystkich klubów piłkarskich. Premier League to ludzie, którzy się na tym znają, a my musimy ufać, że robią wszystko poprawnie.

Przed spotkaniem z Leeds

Myślę, że z Leeds będzie dobrze. Spodziewam się, że do niedzieli odzyskają jednego lub dwóch graczy. Są naprawdę dobrą drużyną, z którą ciężko się gra i pokazali to przez ostatnie kilka lat. Każdy lubi ich oglądać i wie o ich energii oraz o tym, jak zachowują się na boisku. To sprawia, że ​​granie przeciwko nim jest naprawdę trudne – przez ostatni rok mieliśmy z nimi kilka naprawdę ciężkich meczów.

Niektóre kluby mogą ucierpieć nie z ich winy, jeśli mecze zostaną przełożone

Tak, to prawda i myślę, że właśnie stąd biorą się problemy, ale Premier League musi próbować robić to, co jest słuszne. Jeśli uznają, że jedna z drużyn ma COVID nie można ryzykować zdrowiem – muszą sobie z tym poradzić.

W tym sezonie byliśmy w takiej sytuacji tylko raz – mecz z Norwich został odwołany. Ale nam też może się to przydarzyć i pewnego dnia będę musiał zadzwonić do Premier League i powiedzieć, że nie mamy wystarczającej liczby graczy i wnioskujemy o przełożenie gry, więc jeśli taki problem ma ktoś inny, musimy zrozumieć ich i zaufać, że Premier League podejmie właściwe decyzje.

Sytuacja w styczniowym okienku transferowym

Chciałbym przedstawić już kilka nowych twarzy, gdybym tylko mógł ich już dodać do grona graczy, których mam. Ale nie jest to takie proste. Postaramy się wykorzystać to okienko najlepiej jak potrafimy. W tej chwili ci gracze, których szukamy lub ci, których chcielibyśmy zdobyć są albo niedostępni, albo po prostu nie możemy ich zakontraktować z innych względów. Będziemy dalej szukać i zobaczymy, co możemy uzyskać przed końcem okna.

O ile bardziej atrakcyjny jest klub, do którego mogą przychodzić gracze, jeśli jest się w pierwszej czwórce?

Myślę, że West Ham jest atrakcyjnym klubem – londyńskim klubem. Z pewnością jesteśmy teraz bardziej atrakcyjni niż byliśmy przez długi czas, a naszym zadaniem jest utrzymanie tego i próba dodawania coraz lepszych elementów.

Bardzo chcę też dodać graczy – zarząd jest ze mną, bardzo mnie wspierają. Tak naprawdę staramy się zidentyfikować właściwych zawodników i sprowadzić tych, których naprawdę chcielibyśmy tu widzieć. Będziemy dalej szukać i miejmy nadzieję, że ktoś pojawi się także u nas.