West Ham United prawdopodobnie nie zdecyduje się na wykupienie Alexa Krala po zakończeniu sezonu. Czech nie był w stanie wywrzeć oczekiwanego wpływu na zespół i najpewien wróci do Rosji – informuje Claret & Hugh.

23-latek ma w zapisane w kontrakcie, że West Ham musi go wykupić jeśli rozegra określoną liczbę spotkań w Premier League. Są małe szanse, że do tego dojdzie, bo reprezentant Czech zagrał tylko w jednym meczu ligowym Młotów. Pojawił się na placu gry w 90. minucie starcia z Watfordem. Oprócz tego zagrał w czterech meczach w Lidze Europy i Pucharze Ligi.

Tych występów pucharowych zapewne byłoby więcej gdyby nie zakażenie koronawirusem w październiku. Wówczas Kral opuścił cztery spotkania zespołu Davida Moyesa. Byłemu graczowi Slavii Praga z pewnością nie pomaga fakt, że rywalizuje o miejsce w składzie z Declanem Ricem i Tomasem Souckiem. Obaj piłkarze są nie do wyjęcia z wyjściowego składu i grają zazwyczaj wszystkie mecze po 90 minut.

West Ham może wykupić Krala za około 12 milionów funtów, ale biorąc pod uwagę brak regularnej gry w drużynie Młotów – szanse na to są bardzo małe. Prawdopodobnie po sezonie Czech wróci do Rosji.

David Moyes będzie musiał latem przebudować drugą linię swojego zespołu. Z czterech środkowych pomocników, dwóch odejdzie po sezonie (Kral, Noble) i zostanie mu tylko dwóch podstawowych (Rice, Soucek). Klub prawdopodobnie ściągnie nowego zawodnika na tą pozycję, lub szanse dostanie dwóch zdolnych środkowych pomocników z akademii – Conor Coventry i Pierre Ekwah