David Moyes na dzisiejszej konferencji prasowej, zabrał głos na temat stan zdrowia Aarona Cresswella. Występ trzykrotnego reprezentanta Anglii, w meczu z Brighton stoi pod znakiem zapytania, ale Szkot ma nadzieję, że lewy obrońca szybko wróci do gry.

Piłkarze Młotów będą szukać powrotu na zwycięską ścieżkę, po dwóch porażkach w Premier League, z Wolverhampton Wanderers i Manchesterem City. West Ham przegrał dwa mecze z rzędu w lidze, po raz pierwszy od kwietnia.

Aaron Cresswell opuścił plac gry, w niedzielnym starciu z The Citizens, po tym jak ofiarnie ratował drużynę przed stratą gola i uderzył plecami w słupek. Anglika zastąpił Vladimir Coufal. Moyes ma nadzieję, że lewy obrońca nie będzie musiał długo pauzować i pomoże Młotom w najbliższych meczach.

– Mamy wątpliwości co do występu Aarona Cresswella. Dzisiaj nie trenował, ale mamy nadzieję, że nie będzie to poważny uraz. Zobaczymy jutro i dziś czy będzie gotowy do gry – powiedział Moyes.

Środowy mecz z Brighton & Hove Albion jest pierwszym z dziewięciu, które Młoty rozegrają w grudniu. Siedem spotkań czeka na podopiecznych Davida Moyesa w Premier League, oraz po jednym w Lidze Europy i Pucharze Ligi.

Klub z London Stadium jest niepokonany w siedmiu ostatnich spotkaniach Premier League, rozgrywanych w środku tygodnia (cztery wygrane, trzy remis) i Moyes ma nadzieję, że ta passa będzie podtrzymana w starciu z Mewami.

– Miejmy nadzieję, że będzie to kontynuowane, ale patrząc na poziom Premier League to trudno jest wygrywać mecze. Wszyscy mają w tej chwili napięty terminarz spotkań, więc wyniki mogą być dziwne. Premier League jest trudną ligą i nie jest łatwo wytypować zwycięzcę dowolnego meczu w tych rozgrywkach – dodał Szkot.