Dopiero co, mówiło się o tym, że to Kretinsky może wykupić pakiet większościowy klubu, teraz jednak dobiegają do nas odwrotne spekulacje. To David Gold i David Sullivan mogą i mają prawo odkupić akcje Daniela Kretinsky’ego w West Hamie. Kiedy i w jakim celu?

Współwłaściciele Młotów mają w umowie zawartą klauzulę, która pozwala im na zakup akcji od czeskiego miliardera, jeśli zdecydują się sprzedać klub. Ale Kretinsky także ma zapis o możliwości wykupu, aby zainicjować pełne przejęcie West Hamu – widzimy więc, że to  działa w obie strony. Gold i Sullivan mogą więc odzyskać kontrolę nad klubem, jeśli będą tylko chcieli.

Kolejny zwrot w historii?

Po tym, jak inwestycja Kretinsky’ego została nie tak dawno potwierdzona przez Londyńczyków, można było pomyśleć, że to początek końca Golda i Sullivana. Jednak ujawniona klauzula sprawia, że ​​sprawy stają się nieco mniej jasne.

Oczywiście Kretinsky może sam zainicjować przejęcie klubu i nadal można sądzić, że jest to bardziej prawdopodobne, niż odkupienie jego udziałów przez Golda i Sullivana, jednak ta nowa informacja nieco zmieniła spojrzenie na sytuację.

Nie ma jednak szczególnych powodów do niepokoju

Czech poświęcił na tą inwestycję dużo czasu i wysiłku, więc dlaczego miałby się tego pozbywać tak szybko po sfinalizowaniu zakupu? Przyszłość wciąż wygląda bardzo świetlanie dla Młotów, a Kretinsky jest zaangażowany i gotowy, aby pomóc Młotom w rozwoju.

Wydaje się, że informacja która dziś ujrzała światło dzienne, jest jedynie formalnością a nie planem na najbliższą przyszłość.