West Ham United rozpoczął rozmowy na temat nowego kontraktu z Benem Johnsonem i jego przedstawicielami – informuje Claret & Hugh, w swoim ekskluzywnym tekście. 

Obecna umowa obrońcy wygasa w czerwcu 2022 roku, ale klub ma możliwość jednostronnego przedłużenia o kolejne dwa sezony. Jednak West Ham zamierza zaoferować mu nową umowę, która będzie obowiązywać przez cztery lub pięć lat.

Johnson jest jednym z objawień tego sezonu Premier League, w drużynie z London Stadium. Wskoczył niedawno do wyjściowego składu i notuje bardzo dobre występy. Posadził na ławce Vladimira Coufala, co jeszcze niedawno wydawało się być niemożliwe.

Dziś rano źródła klubowe, przekazały portalowi Claret & Hugh, informacje, że rozpoczęły się rozmowy, pomiędzy West Ham United i przedstawicielami młodego Anglika.

Wygląda na to, że Johnson zachowa swoje miejsce w składzie, w środowy wieczór, gdy Młoty zagrają w Londynie z Brighton & Hove Albion. Nie wiadomo jeszcze na jakiej pozycji wystąpi, przeciwko Mewom, bo jeśli kontuzja wykluczy z gry Aarona Cresswella, to są spore szanse, że zobaczymy na lewej stronie defensywy właśnie 21-latka. Wówczas jego miejsce na prawej obronie zająłby Vladimir Coufal.