David Moyes był zachwycony powrotem Jarroda Bowena do treningów West Hamu, nie chciał jednak potwierdzić, czy zawodnik wystąpi w rewanżu z Bayerem Leverkusen.

Szkot potwierdził, że Bowen będzie jednym z nielicznych zawodników West Hamu United, którzy przed czwartkowym, rewanżowym meczem ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej UEFA u siebie z Bayerem Leverkusen, przejdzie test sprawnościowy w ostatnich godzinach. Anglik wziął dzisiaj udział w treningu w siedzibie Rush Green i ma duże nadzieje, że będzie dostępny przeciwko niepokonanej drużynie z Leverkusen przez cały sezon.

Łukasz Fabiański podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedział: Wszyscy byliśmy zadowoleni, widząc Jarroda trenującego z nami. On jest oczywiście dla nas bardzo ważnym graczem i mam nadzieję, że będzie mógł nam pomóc.

Ta wiadomość to ogromny impuls dla Hammers, którzy próbują zadać pierwszą porażkę w sezonie drużynie Leverkusen Xabiego Alonso.

Menedżer dodał: Wspaniale było zobaczyć Jarroda na boisku. Nie jesteśmy jeszcze pewni. Nigdy nie ryzykowałbym z powodu kontuzji zawodnika, ale zawsze chcesz, aby do gry wrócili najlepsi gracze, a także strzelcy bramek, a Jarrod nim był w tym sezonie. Wszyscy wiedzą, co Jarrod zrobił dla nas przez ostatnie kilka lat i w tym sezonie, więc gdyby mógł zagrać, byłoby to dużym wzmocnieniem i jestem pewien, że podniosłoby to na duchu publiczność. Ale dobro zawodników jest w tym scenariuszu najważniejsze. Nigdy nie ryzykowalibyśmy kogoś, gdybyśmy uważali, że istnieje choćby najmniejsze ryzyko odnowienia kontuzji lub gdyby wystawienie do składu takiego gracza z innych przyczyn byłoby niewłaściwe.

W drużynie zabraknie jednak kluczowego brazylijskiego pomocnika Lucasa Paquety z powodu zawieszenia po tym, jak otrzymał żółtą kartkę w Leverkusen. Lewy obrońca Emerson Palmieiri również jest zawieszony, a i występ Konstantinosa Mavropanosa stoi pod znakiem zapytania.

Alphonse Areola i Kalvin Phillips, którzy podobnie jak Bowen pauzują z powodu kontuzji, zostaną jeszcze poddani ocenie przed starciem z Leverkusen, ponieważ również trenowali w środę.

Byli dziś z nami Alphonse’a i Kalvin, ale nie jesteśmy pewni, czy będą oni dostępni – dodał Moyes. Będziemy musieli po prostu poczekać i zobaczyć. Straciliśmy Lucasa przez zawieszenie, więc musimy znaleźć sposób, aby zadziałała magia. Podczas meczów europejskich często widzieliśmy graczy wchodzących i robiących różnicę – jak wtedy, gdy Pablo Fornals wszedł na boisko i strzelił gola przeciwko AZ Alkmaar w półfinale Ligi Konferencji Europejskiej UEFA w zeszłym sezonie. Wiemy, że mamy wielu graczy, którzy mogą zrobić taką różnicę, której potrzebujemy, więc wszyscy musimy dać z siebie maksimum i zobaczyć, co się stanie.