Utalentowany pomocnik West Hamu – Flynn Downes prawdopodobnie zostanie w Southampton, jeśli Święci osiągną upragnione cele przewidziane na trwającą kampanie. 

Powrót Flynna Downsa w przyszłym sezonie wydaje się coraz mniej możliwy, szczególnie jeśli Southampton awansuje do Premier League. Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów Świętych, którzy wyraźnie są pod wrażeniem gracza wypożyczonego z London Stadium .

Boczny obrońca Kyle Walker-Peters ma nadzieję, że Downes pozostanie w Southampton w sezonie 2024/25, po imponujących występach w ich barwach.

Mimo niedawnej rozczarowującej porażki z Ipswich Town, która wydawała się zakłócić szanse na automatyczny awans, drużyna Russella Martina nadal ma solidną szansę na wejście do pierwszej dwójki.

Walker-Peters, wyróżniający się boczny obrońca klubu w tym sezonie, podkreślił znaczący wpływ, jaki Downes ma na drużynę i oraz styl gry. Anglik w tym sezonie zanotował 2 bramki oraz 2 asysty w 31. spotkaniach. Według transfermarktu jego wartość wynosi 7 milionów euro.

Były obrońca Tottenhamu Hotspur podzielił się z mediami:

„Pokazał swoją klasę po raz kolejny. Był trochę zmartwiony drugim golem, więc naprawdę się postarał, i na szczęście zdobył dla nas decydującą bramkę. Udowodnił, że jest wyjątkowym zawodnikiem.”