Pojawiły się obawy, że West Ham United doznał poważnego osłabienia przed pierwszym meczem Ligi Europejskiej UEFA z AEK Larnaka. Michail Antonio, Thilo Kehrer i Maxwel Cornet pozostawiali wątpliwości co do swojej sprawności, jednak wszyscy zostali zauważeni na zdjęciach treningowych opublikowanych w środę rano. Są jednak nieobecni.

Podczas konferencji prasowej, szef West Hamu potwierdził, że cała trójka graczy powróci składu na czwartkowy, pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Konferencyjnej UEFA przeciwko AEK Larnaka.

Wszyscy opuścili sobotni mecz w Premier League z Brighton & Hove Albion, ale… udali się na Cypr, aby zwiększyć możliwości menedżera, który szuka sposobów na zakwalifikowanie się do drugiego z rzędu ćwierćfinału rozgrywek europejskich.

Nieobecności Antonio i Kehrera były krótkotrwałe, natomiast Maxwel Cornet nie pojawił się w pierwszej drużynie od października zeszłego roku – Moyes powiedział, że skrzydłowy nie jest jeszcze gotowy na start, ale jest zachwycony, mogąc powitać go znów w drużynie

Zabieram  ze sobą Maxwela Corneta. Grał wczoraj w drużynie U21, ale  myślę, że nie jest jeszcze gotowy do startu w pierwszym zespole – leci z nami, żeby był w kadrze. Bardziej prawdopodobne jest, że będzie w pełni dyspozycyjny po przerwie reprezentacyjnej.

Micky Antonio także podróżuje z nami. Po meczu na Old Trafford poczuł lekki ból ścięgna podkolanowego, ale w tej chwili nie wygląda to źle. Thilo Kehrer był chory, ale też będzie z nami na Cyprze.

Moyes przedstawił również aktualne informacje na temat pary defensywnej: Angelo Ogbonna – Vladimír Coufal, przy czym tylko pierwszy z nich poleciał na Cypr

Angelo Ogbonna nabawił się lekkiej kontuzji więzadła przyśrodkowego kolana w meczu w Brighton i zdjęliśmy go bardziej jako środek ostrożności, ale nic mu nie dolega i będzie z nami jutro na meczu – potwierdził menedżer. Vladimír Coufal nie leci z nami, ponieważ ma zapalenie powięzi podeszwowej w pięcie. Czas mu pomoże wyzdrowieć, zatem nie będzie dostępny w jutrzejszym meczu.