Młoty wznawiają swoją europejską przygodę, nieco ponad cztery miesiące po tym, jak odnotowali sześć zwycięstw w fazie grupowej Ligi Konferencyjnej UEFA. David Moyes chce wykorzystać te rozgrywki, jako trampolinę do pomyślnego zakończenia sezonu 2022/23.

Młoty udają się na AEK Arena na pierwsze z dwóch starć 1/8 finału z drużyną z Larnaki, która obecnie zajmuje drugie miejsce w pierwszej lidze cypryjskiej.

Nie możemy się doczekać tej gry – powiedział na dzisiejszej konferencji David Moyes. To duża szansa dla nas – wspaniale, że jesteśmy na tym etapie rozgrywek. Wiemy, że przejście dalej byłoby kolejnym dużym osiągnięciem. Mieć europejską piłkę nożną na poziomie ćwierćfinału przez ostatnie dwa lata byłoby dla klubu czymś ogromnym.  Mamy ciężki mecz przed sobą – nie lekceważymy, żadnego przeciwnika.

Bardzo chciałbym wygrać te rozgrywki – dostać się do finału i dalej robić postępy z West Hamem w Europie. W zeszłym roku (w Lidze Europy) nieźle nam to poszło. W tym roku staramy się jak najlepiej zaprezentować innych rozgrywkach. Uważamy, że mamy wszelkie szanse. Oby to był „nasz dzień”, bo wtedy możemy naprawdę wiele zdziałać. 

Czy skład po porażce z Brighton jest osłabiony?

Porażki nigdy nie są dobre, ale generalnie nasze wyniki w głównym składzie odkąd wróciliśmy z Mistrzostw Świata, raczej stabilnie rosną. Myślę, że mecz na Old Trafford bardzo nas zmęczył. Później trudne spotkanie z Brighton, ale trzeba iść do przodu – tak jest w piłce nożnej. Zawsze dostajesz kolejną szansę, a nadchodzą one bardzo szybko. Mamy wielką okazję, aby spróbować dostać się do ćwierćfinału europejskich rozgrywek. To jest motywacja, to jest napęd. Cokolwiek się wydarzyło, minęło i z pewnością skupiamy się na kolejnym zadaniu, jakim jest Larnaka. Chcę zajść jak najdalej i wygrać, jeśli to możliwe. Te zawody rozpoczęliśmy naprawdę dobrze i chcemy to kontynuować.

Oczekiwania przed meczem z AEK Larnaka

Spodziewam się niewiarygodnie trudnego meczu od drużyny, która moim zdaniem w tej chwili ma dobry rozmach w swojej lidze. Byli na szczycie. Mają doświadczony zespół, który grał całkiem sporo w Europie, zaczynał chyba w Lidze Mistrzów, przeszedł do Ligi Europy, a teraz w ciągu jednego sezonu znajduje się w Lidze Konferencji. Z tego punktu widzenia uważam, że są drużyną, która ma już pewne doświadczenie w tych rozgrywkach. 

W futbolu nigdy nic nie wiadomo

Łatwo jest powiedzieć, że drużyna Premier League kontra drużyna cypryjska to przysłowiowa „bułka z masłem”, ale z pewnością nie mogę myśleć, że tak jest. Podchodzimy do meczu tak, jakbyśmy grali z każdym innym silnym zespołem. W ciągu ostatnich kilku lat rywalizowaliśmy z wieloma naprawdę dobrymi drużynami. Potraktujemy tę grę dokładnie tak samo, jak każdą inną – bardzo poważnie.

Czy to dobra okazja, by wykorzystać swój skład i zbudować rywalizację o miejsca?

Daje mi to szansę, aby spojrzeć na chłopców, których mamy, a także daje im samym duże możliwości pokazania co potrafią. Mamy teraz skład graczy, którzy mogą rywalizować na tym poziomie i miejmy nadzieję, że będą gotowi również na Premier League.