Trener West Hamu udostępnił aktualne informacje o drużynie przed weekendowym starciem Premier League z Fulham. David Moyes potwierdził, że Jarrod Bowen opuści niedzielne starcie. Sprawność bramkarza Alphonse’a Areoli wzbudza również wiele wątpliwości i wstępne diagnozy sugerują, że nie będzie obecny przynajmniej do końca miesiąca.

  • Bowen musiał opuścić boisko po zaledwie 54 minutach wygranego 2:1 meczu West Hamu na wyjeździe z Wolves w ubiegły weekend z powodu kontuzji kolana. Reprezentant Anglii był poza kadrą na czwartkowy europejski mecz  z Bayerem Leverkusen w Lidze Europy i prawdopodobnie będzie nieobecny podczas niedzielnej wizyty Fulham na londyńskim stadionie.
  • Areola opuścił trzy ostatnie mecze West Hamu z powodu problemów z pachwiną i nadal pozostanie poza składem
  • Moyes nie jest również pewien, czy Kalvin Phillips i Konstantinos Mavropanos będą zdolni do gry

Niestety nie sądzę, że będziemy mieli Jarroda w weekend – powiedział Moyes na piątkowej konferencji prasowej przed meczem. Nie jesteśmy też pewni co do Alphonse’a i Kalvina, a ja nie miałem jeszcze okazji porozmawiać z zespołem medycznym na temat Dinosa Mavropanosa, aby zobaczyć, jakie są jego odczucia.

[Rozmowa z Moyesm odbyła się tuż po przylocie drużyny z Niemiec]

West Ham zajmuje obecnie siódme miejsce w Premier League i ma punkt straty do Manchestereu United, który rozegrał o jeden mecz mniej

Celem jest, jeśli to możliwe, spróbować ponownie być drużyną europejską – powiedział Moyes. Zawsze o tym myślałem: kiedy już w nim jesteś i grasz w czwartkowe i niedzielne gry, może to być trudne, ale kiedy cię już nie ma, desperacko pragniesz wrócić do tego. W tej chwili mamy dwa dni do ponownego meczu i musimy upewnić się, że zrobimy to, co do nas należy i będziemy gotowi, gdy nadejdzie czas gry. Nie jest to łatwe, bo nie możemy zapomnieć o regeneracji, która przy takim terminarzu jest niezwykle ważna.

Za każdym razem, gdy widzę Fulham, spodziewam się zobaczyć naprawdę dobrą drużynę piłkarską. Grają bardzo dobrze na ataku, zawsze stanowią zagrożenie dla wielu drużyn, ponieważ mają wiele wspaniałych aspektów swojej gry. Myślę, że to trudny zespół dla każdego i udowodnili to w tym sezonie.