Tim Steidten udał się do Brazylii, gdzie w przeciągu najbliższych dni będzie szukać potencjalnych kandydatów do letniej przeprowadzki na London Stadium. Niemiec ma w planach obejrzenie kilku meczów tamtejszej Série A.

Do końca sezonu pozostało zaledwie kilka tygodni, wobec czego Tim Steidten oraz David Moyes zaczęli badać grunt pod letnie okienko transferowe. Dyrektor sportowy poleciał więc do Ameryki Południowej z nadzieją, że znajdzie tam prawdziwe diamenty do oszlifowania.

Obecna brazylijska wyprawa Niemca nie jest pierwszą za jego kadencji we wschodnim Londynie. Steidten przebywał nad Amazonką już w sierpniu zeszłego roku, a na jego radarze znaleźli się wówczas André z Fluminense, Pedro z Flamengo oraz grający w Santosie Marcos Leonardo. Działacz West Hamu wrócił jednak na Stary Kontynent z pustymi rękoma, a do drużyny dołączyli gracze z lig europejskich.

Na ten moment nie wiemy, na jakim rodzaju piłkarzy Steidten zawiesi oko. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że West Ham pożegna latem Lucasa Paquetę, dlatego też niewykluczone, że Niemiec skupi się przede wszystkim na znalezieniu kreatywnego pomocnika.