Jürgen Klopp będzie musiał wybrać skład na mecz z West Hamem, uwzględniając kontuzje, z którymi boryka się drużyna Liverpoolu. The Reds udają się w środę na London Stadium na kolejne starcie w Premier League.

Po zwycięstwie 3:2 nad Nottingham Forest w weekend, pewność siebie gości będzie wysoka – będą zapewne dążyć do osiągnięcie podobnego wyniku przeciwko Młotom. Liverpool wciąż próbuje zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, ale traci dziewięć punktów do czołowej czwórki, a do rozegrania pozostało mu tylko siedem meczów.

Można by pomyśleć, że zwycięstwo w Londynie jest niezbędne, jeśli chcą mieć jakiekolwiek szanse na odrobienie strat w pozostałych tygodniach sezonu. Jeśli chodzi o kontuzje, Liverpool ma kilku swoich graczy poza kadrą.

Jednym z nich jest Roberto Firmino, który wciąż jest wykluczony z powodu problemów z mięśniami. Firmino przegapił sobotnie zwycięskie spotkanie Liverpoolu z Nottingham i nie zagra również w meczu z West Hamem oraz Tottenhamem Hotspur w niedzielę. Klopp ma nadzieję, że Brazylijczyk będzie dostępny w kolejnych meczach.

  • Są pewne wątpliwości co do sprawności Ibrahima Konaté
  • Naby Keïta jest bliski powrotu, ale nie będzie mógł jeszcze zagrać w tym meczu
  • Stefan Bajčetić i Calvin Ramsay są długotrwale nieobecni

Liverpool.com podaje: Gdyby Konaté nie był dostępny dla Liverpoolu, byłby to poważny cios dla ich szans na zwycięstwo z West Hamem. Reprezentant Francji jest prawdopodobnie jednym z pierwszych nazwisk na liście drużyny, ale Matip i Gomez udowodnili w przeszłości, jak wielkim atutem mogą być dla obrony Liverpoolu.

Jeśli chodzi o Díaza, nadal jest mało prawdopodobne, że rozpocznie mecz – jest tyle co po kontuzji. ​​Bardziej prawdopodobne dla niego są mecze z Tottenhamem i Fulham w przyszłym tygodniu.

Gdyby Konaté nie mógł zmierzyć się z West Hamem, prawdopodobnie Joe Gomez lub Joël Matip weszliby do obrony jako jego następcy. W ostatnich meczach Liverpool otrzymał wsparcie w postaci powrotów Luisa Díaza i Thiago Alcântary. Díaz występował jako rezerwowy w każdym z dwóch ostatnich meczów i będzie walczył o swój pierwszy pełny występ od czasu kontuzji kolana w meczu z Arsenalem w październiku ubiegłego roku.

W przypadku West Hamu jeden z zawodników będzie nieobecny – Gianluca Scamacca, którego wyklucza kontuzja kolana. Moyes, potwierdził jakiś czas temu, że napastnik przeszedł operację i teraz spędzi trochę czasu na rekonwalescencji.