Według Gianluca Di Marzio poszukiwania nowego napastnika doprowadziły Davida Moyesa do Włoch. Mówi się, że interesuje go Giovanni Simeone z Cagliari. Simeone Jr to syn doskonale znanego trenera Atletico Madryt, Diego, który otrzymał  tytuł „Trenera dekady”. 

Wygląda na to, że drużyna Serie A jest gotowa wypuścić 25-latka w tym miesiącu. A to dlatego, że Wyspiarze mają na oku sprowadzenie Zazy z Turynu. Według raportu, Cagliari będzie musiał przenieść jednego gracza, zanim będzie mógł podpisać kontrakt z Zazą. 

Simeone jest inteligentnym graczem z ekscytującym tempem. I jest wszechstronny. Z pewnością miałby potencjał, by być bardzo dobrym transferem dla Irons. Wiele będzie zależeć od warunków, które West Ham będzie musiał rozważyć, ale wygląda na to, że ściągnięcie Simeone byłoby rozsądnym ruchem.

Według doniesień Marca, fani Atletico chcą, aby Simeone sprowadził swojego syna do stolicy Hiszpanii w nadchodzących tygodniach. Miałby być idealnym następcę Diego Costy.

Simeone Jr dołączył do drużyny Serie A Cagliari z Fiorentiny, na podstawie stałej umowy na początku sezonu. Kontynuuje imponującą formę w pierwszej połowie sezonu, zdobywając pięć goli w dziesięciu meczach ligowych.