Sutton: Hart nie zasługuje na mundial

Coraz większa liczba brytyjskich analityków dostrzega błędy Joe Harta. Kolejnym z nich jest Chris Sutton, który w wywiadzie dla BBC Radio powiedział, że Joe Hart występem przeciw Stoke definitywnie stracił szanse na wyjazd do Rosji.

Zdaniem byłego reprezentanta Anglii, golkiper Młotów był najgorszym aktorem poniedziałkowego widowiska. W dużej mierze przyczynił się bowiem do utraty pierwszej bramki. W 79 minucie spotkania Hart nieudolnie próbował łapać piłkę po uderzeniu Xherdana Shaqiriego.

On był niezdecydowany przy tym strzale. Powinien to złapać. W poprzednich latach byłaby to dla niego rutynowa interwencja, ale zepsuł to. Był to żałosny przykład bronienia. – grzmiał Sutton.

Były król strzelców Ligi Angielskiej odniósł się również do szans wyjazdu Joe Harta na mundial do Rosji.

Jak Gareth Soutgate po tym spotkaniu może zaufać Joe Hartowi w angielskiej koszulce narodowej? Jeśli Anglia będzie miała dwóch kontuzjowanych bramkarzy, trzeci musi być bardzo pewny.

Redakcja BBC Sport poza samymi wypowiedziami opublikowała także na swojej stronie statystyki czterech bramkarzy, którzy mogą być brani pod uwagę przez selekcjonera reprezentacji Anglii. Według niej są to Nick Pope, Jack Butland, Jordan Pickford oraz Joe Hart. To właśnie golkiper West Hamu ma z tej grupy najgorsze wyniki. Zagrał w zaledwie 18 spotkaniach, przy ponad 30 swoich rywali. Ma też najniższy procent interwencji w stosunku do strzałów kierowanych w światło bramki oraz największą liczbę błędów, które bezpośrednio przyczyniły się do utraty gola.