Jednym z najbardziej łakomych kąsków tego okna transferowego będzie dla angielskich klubów Xherdan Shaqiri. Według CalcioMercato, jego usługami jest ponoć zainteresowany West Ham, choć to nie jedyny klub, który widzi Szwajcara w swoim składzie.

Popularną w Premier League praktyką jest podkupywanie zawodników z drużyn spadających z ligi. Ich cena wówczas maleje, ponieważ klubów z Championship nie stać na utrzymywanie gwiazd. Taka przyszłość najprawdopodobniej czeka reprezentanta Szwajcarii. Drużyna Stoke ma bowiem na 4 kolejki przed końcem sezonu aż 5 punktów straty do ostatniej drużyny znajdującej się na bezpiecznym miejscu w tabeli.

Słaba gra całego zespołu nie przeszkadza jednak Shaqiriemu w pokazywaniu pełni swoich umiejętności. Filigranowy skrzydłowy jest bowiem motorem napędowym swojego zespołu, notując w 32 meczach aż 7 trafień i 6 asyst, czyli biorąc bezpośredni udział przy około 40% wszystkich bramek Stoke. Kontrakt Shaqiriego obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Nie tylko West Ham jest zainteresowany transferem Szwajcara. W gronie chętnych znajdują się również Crystal Palace oraz Everton. Wszystkie kluby muszą się jednak liczyć z kwotą transferową oscylującą w granicach 40 milionów funtów.