Stuart Pearce był gościem stacji TalkSPORT gdzie ujawnił parę tajemnic szatni. Zapraszamy do lektury.

 

Który z piłkarzy się najlepiej a który najgorzej ubiera?

Najlepiej Mark Noble – jest elegancki, potrafi przyjść w marynarce do klubu w dzień treningowy. Co do najgorzej ubranego, to pewnie ja byłbym jednym z kandydatów, ale postawię na Michaila Antonio. Ma sporo krzykliwych ubrań.

Kto jest najlepszy technicznie?

Lanzini i Yarmolenko. Ukrainiec regularnie próbują sztuczek technicznych na treningu, nawet przy podstawowych ćwiczeniach.

Kto ma najgorszy gust muzyczny?

Jarrod Bowen lubi Gerry’ego Cinnamon. To szkocki piosenkarz folkowy. Kto by się spodziewał?

Declan Rice dba o muzykę w szatni. Moje ulubione zespoły jak choćby The Stranglers nie są wysoko na jego liście muzycznej, preferuje raczej klimat Garage House. I nie ma w tym nic złego, bo każdy ma swoje preferencje. Nie podoba mi się jednak żadna z rzeczy, które gra!

Kto jest najbardziej próżny?

Nie widzę wiele próżnych zachowań wśród tej grupy zawodników.

Kto najwięcej imprezuje?

Kevin Nolan! Mam nadzieje, że żaden z zawodników. A nawet jeśli, to nie chcę o tym wiedzieć!

Kto jest najbardziej przesądny?

Nie jestem pewien, jakie przesądy mają zawodnicy indywidualnie, ponieważ nie jestem z nimi tak blisko, więc odpowiem, że nasz menedżer. Jeśli jakieś zachowania bądź rytuały przynoszą nam korzyści, David Moyes zostaje przy nich.

Kto najciężej pracuje na treningach?

Mamy w zespole naprawdę topowych profesjonalistów. Wyróżniłbym Craiga Dawsona i Kurta Zoumę, którzy nie tylko ciężko pracują ale także mają świetny wpływ na tę grupę.

Nasza dwójka Czechów, Tomas Soucek i Vladimir Coufal, to również fantastyczni profesjonaliści. Nikola Vlasic pochodzi z bardzo sportowej rodziny– jeśli się nie mylę, to jego siostra [Blanka Vlasic] zdobyła medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016 w skoku wzwyż. Jego ojciec sporo pracuje z nim indywidualnie, a sam piłkarz bardzo przykłada się do treningów i zajęciach na siłowni.

To naprawdę świetna grupa zawodowców.

Z kim nie chciałbyś się zatrzasnąć w windzie?

Uwielbiam wszystkich w tej drużynie! Przebywanie w zamkniętej przestrzeni z kimkolwiek nie byłoby męczarnią. Jeśli mam kogoś wybrać, to  jeśli Dec akurat puszczałby swoją muzykę, pewnie nie bawiłbym się przesadnie dobrze 😉

Który z piłkarzy jest pupilem sztabu trenerskiego?

Znowu Dec. Po prostu jest naszym najlepszym piłkarzem!