Dziś The Hammers udają się na mecz ze Stockport County, chcąc zachować swój dumny rekord. Nigdy nie przegrali  bowiem z klubem spoza ligi przez 102 lata, odkąd zostali wybrani do Football League. Transmisję z tego spotkania pokaże od 21:00 czasu polskiego Eleven Sports1. 

West Ham United będzie musiał być więc całkowicie skoncentrowany, chcąc zwyciężyć w trzeciej rundzie Emirates FA Cup. Oba kluby spotykają się po raz pierwszy od 18 grudnia 1996 r.

The Irons siedem razy walczyli z drużynami spoza czterech najwyższych poziomów i za każdym razem wygrywali. David Moyes wie, że gracze będą musieli być jak najlepsi psychicznie i fizycznie, chcąc przedłużyć swój rekord w Edgeley Park.

Szkot ma skrupulatnie przygotowany plan na poniedziałkowy mecz

Myślę, że Stockport to naprawdę bardzo dobry zespół i gdyby wygrali swoje mecze w rozdaniu, zbliżyliby się do czołówki National League. Przez wiele lat Stockport był bardzo dobrą drużyną Football League. Chodziłem tam i oglądałem mecze, grałem tam również w różnych okresach w mojej karierze, więc jestem ich doskonale świadomy.

Uważam, że mają dobrą drużynę, dobrze sobie radzą i mogą grać na różne sposoby. Oglądaliśmy większość spotkań Stockport od czasu losowania, więc mamy dobry pomysłna ten mecz. Te gry nigdy nie są łatwe i musimy zagrać bardzo dobrze, aby awansować.

Stockport tak samo poważnie traktowany, jak każdy przeciwnik, pomimo ich statusu poza ligą

Wszyscy mieliśmy różne okresy w naszej karierze, niezależnie od tego, czy jest to zarządzanie niższym zespołem przeciwko większym zespołom, czy bycie większym zespołem i konieczność przejścia do tak zwanego mniejszego zespołu. Wszyscy wiemy, że mecze pucharowe mogą być bardzo trudne, ale to część tego, co robimy w tym kraju. 

Czy fakt, że nie będzie żadnych kibiców, sprawia, że ​​perspektywa udania się do Edgeley Park jest nieco mniej zachęcająca?

Myślę, że przykry jest fakt, że kibice Stockport nie będą mieli szansy zobaczyć, jak ich drużyna gra przeciwko drużynie Premier League.

To są rzeczy w piłce nożnej, które lubimy widzieć – kibice Stockport dostają swój dzień po tym, jak byli naprawdę, bardzo lojalni wobec swojego klubu przez wiele lat, a następnie wylosowali klub Premier League w Pucharze Anglii i nie mogą być tam. Dla mnie, jako kibica piłki nożnej, jest to najbardziej rozczarowująca część. 

Wiadomości drużynowe

Menedżer West Ham United  na pewno wprowadzi zmiany w drużynie, która w Nowy Rok wygrała 1:0 z Evertonem. Szkot ma prawie w pełni sprawny skład do wyboru. Łukasz Fabiański zaczyna trenować po lekkiej kontuzji uda, jednak w meczach pucharowych w składzie zawsze awizowany jest i tak Darren Randolph. Fabiański ma więc jeszcze tydzień na rehabilitację i powrót do zdrowia. Arthur Masuaku jest niedostępny po przejściu operacji kolana. Pozostała część zespołu jest zdrowa i gotowa do gry.