Młoty będą starały się wzmocnić swój atak, zanim okno transferowe zostanie zamknięte. Dziś pojawiły się informacje, że oprócz Arkadiusza Milika, także Krzysztof Piątek jest w kręgu zainteresowań The Hammers. 

25-latek strzelił w tym sezonie cztery gole w Bundeslidze. Wystąpił w 15 ligowych meczach Herthy Berlin, ale w wyjściowej „11” pojawił się tylko w siedmiu. W pozostałych ośmiu spotkaniach, wszedł na boisko z ławki.

Wydaje się, że działacze Herthy są otwarci na wypuszczenie Polaka przed upływem terminu jego umowy. Hertha zapewne chciałaby, aby nowy klub zobowiązał się do podpisania umowy na stałe latem. Być może to będzie warunkiem wypożyczenia.

Piątek walczył o ponowne odzyskanie formy, którą pokazał w sezonie, w którym strzelił 30 bramek w różnych okresach z Genuą i AC Milan. W zeszłym sezonie osiągnął prawie podwójne wartości. To może zachęcić Davida Moyesa, jeśli zdecyduje, że chce, aby Krzysztof Piątek zasilił szeregi jego zespołu.

Piątek byłby przyzwoitym nabytkiem dla West Hamu. Jednak czy Hertha Berlin zechce sprzedać polskiego asa, tak szybko po podpisaniu z nim kontraktu, dopiero się okaże. Krzysztof Piątek jest jednym z dwóch Polaków, którymi West Ham interesuje się w tym okienku transferowym.