Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami i statystykami przed meczem West Hamu z Southampton na St Mary’s Stadium. 

 – Southampton wygrał dwa z ostatnich trzech meczów w Premier League z West Hamem. W ostatnich 10 meczach pomiędzy tymi zespołami: czterokrotnie wygrywał WHU, trzykrotnie Soton i trzy razy padał remis.

 – West Ham wygrał w poprzednim sezonie na St Mary’s Stadium 3:1. Ostatni raz dwoma golami wygrał na wyjeździe z Southampton w grudniu 1952 roku.

 – Porażka Młotów 0:4 z Manchesterem United w ubiegłym tygodniu, było najdotkliwszą porażką klubu na inaugurację sezonu od sezonu 2002/03 (0:4 z Newcastle). W tym samym sezonie West Ham po raz pierwszy spadł z Premier League.

 – Southampton jest pierwszym klubem od 2011 roku, który rozegra cztery kolejne mecze w Premier League na własnym stadionie. Wcześniej taką serię spotkań miał Blackpool w kwietniu 2011.

 – West Ham United po raz ostatni przegrał dwa pierwsze mecze ligowe w sezonie 2010/11. W tej samej kampanii Młoty spadły z ligi.

 – Mark Noble, który w lutym strzelił gola w wygranym meczu 3:1 meczu z Southampton, zdobył najwięcej goli przeciwko Świętym w swojej karierze (5).