Pedro Obiang zapewnił, że piłkarze będą bardzo ciężko pracować, aby wrócić do formy i zrehabilitować się za porażkę z Manchesterem United, już w sobotę z Southampton. 

W zeszłym tygodniu Hiszpan zagrał po raz pierwszy od momentu doznania kontuzji w meczu z Leicester City, jeszcze w poprzednim sezonie.

 – Trudno było wrócić do zespołu, ponieważ musiałem wrócić do pełnej kondycji. Musiałem zaufać sobie i mieć ufność, że uda mi się odzyskać pewność w moich kostkach. To nie to samo, ale myślę, że potrzebuję czasu. Pracuję z naszym trenerem od fizyczności i czuję się ok. Mam mały problem, ale to jest normalne. Potrzebuję czasu, aby być w mojej najwyższej formie. 

25-latek zażartował, że cieszył się pierwszymi trzema tygodniami rehabilitacji, ponieważ był zwolniony z biegania, ale chciał jak najszybciej wrócić do pierwszego zespołu.

 – Pierwsze dwa lub trzy treningi były pięknę, bo nie musiałem biegać! 🙂 Ale po tym chciałem wrócić na boisko. Chciałem być z zespołem. Chcesz przeżywać to uczucie kiedy przygotowujesz się do sezonu. Musisz być cierpliwy i musisz być skupiony. Kiedy wracasz do zespołu to jest to piękne uczucie. Czujesz się wtedy wyjątkowo. Jesteś w zespole, to nie to samo uczucie gdy jesteś poza składem. To jak w szkole. Kiedy nauczyciel każe ci przenieść się do innej klasy. 

W tym tygodniu West Ham zagra na St Mary’s Stadium z Southampton. Obiang ma bardzo dobre wspomnienia z tego obiektu, ponieważ w poprzednim sezonie zdobył tam swojego jedynego gola dla Młotów.

 – St Mary’s jest dla mnie ważnym stadionem. Mam piękne wspomnienia, ponieważ wygraliśmy tam i zdobyłem swojego pierwszego gola. W tym tygodniu spróbuję strzelić następnego. W zespole Southampton nastąpiło wiele zmian i pozyskali dobrych zawodników. 

West Ham przed startem sezonu zakontraktował czterech doświadczonych zawodników: Joe Harta, Marko Arnautovicia, Chicharito i Pablo Zabaletę. Obiang uważa, że ich doświadczenie dobrze wpłynie na zespół.

 – Przybyli tutaj, aby dać nam doświadczenie, którego brakowało nam w poprzednim sezonie. Kiedy będziemy mieli wszystkich piłkarzy zdrowych to wtedy będziemy mogli zobaczyć co jesteśmy w stanie osiągnąć. Hart to wielki facet, ma doświadczenie. Zabaleta ma również doświadczenie. Mówi po hiszpańsku, więc cały czas rozmawiam z nim. Arnautović jest naprawdę dobrym graczem. Znam go z Włoch. Chicharito jest także cudownym gościem. On zawsze jest uśmiechnięty.