Slavia Praga poinformowała, że Tomas Soucek dostał zgodę na lot do Londynu, aby przejść testy medyczne i uzgodnić warunki kontrakt z West Ham United. Młoty za reprezentanta Czech mają zapłacić około 20 milionów euro i będzie to rekord transferowy ligi czeskiej.

Kwota transferu została już ustalona przez kluby i piłkarza dzielą tylko testy medyczne i ostatnie drobne szczegóły kontraktu. Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego to 24-latek jeszcze we wtorek zostanie nowym zawodnikiem WHU.

Tomas Soucek jest defensywnym pomocnikiem i kapitanem Slavii Praga, która pokazała się z dobrej strony w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Prażanie grali jak równy z równym z takimi firmami jak FC Barcelona, Borussia Dortmund czy Inter Mediolan. Podczas swojej kariery piłkarz głównie bronił barw Czerwono-Białych, ale był również wypożyczany do Viktorii Zizkov i Slovana Liberec.

W tym sezonie 25-krotny reprezentant Czech rozegrał 26 meczów, w których zdobył 12 bramek i zaliczył trzy asysty.

Jeśli przenosiny Soucka do West Hamu się potwierdzą to będzie to drugi transfer klubu z London Stadium w tym okienku transferowym. Wcześniej umowę podpisał bramkarz Darren Randolph. Londyńczycy szukają jeszcze w styczniu napastnika i prawego obrońcy.