West Ham United oficjalnie ogłosił pozyskanie Tomasa Soucka ze Slavii Praga. Środkowy pomocnik został wypożyczony do końca sezonu na London Stadium z obligatoryjnym wykupem w przypadku utrzymania zespołu w Premier League. 

Młoty za półroczne wypożyczenie zapłaciły 4,5 miliona euro, a po ewentualnym utrzymaniu w lidze dopłacą 16,2 miliona Mistrzowi Czech.

W drużynie Davida Moyesa 24-latek będzie występował z numerem 28. Soucek został zaprezentowanym fanom na London Stadium podczas środowego spotkania z Liverpoolem.

– Z przyjemnością witamy Tomasa w West Hamie. Myślę, że da zespołowi wiele swoich cech boiskowych, a co najważniejsze pasuje do profilu zawodnika, którego pragnęliśmy dodać do drużyny. Jest znany w Europie i jest sprawdzonym talentem – powiedział David Moyes.

Soucek jest 25-krotnym reprezentantem Czech. Od 2004 roku był związany ze Slavią Praga. Łącznie w pierwszym zespole rozegrał 158 spotkań, w których zdobył 40 bramek i zaliczył 15 asyst. Z „Czerwono-białymi” zdobył dwa mistrzostwa Czech, dwa krajowe puchary oraz dotarł do 1/8 Ligi Europy i zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podczas swojej kariery występował też na wypożyczeniach w Viktorii Zizkov i Slovanie Liberec.

– Od kiedy byłem małym chłopcem śledziłem Premier League i Champions League. West Ham United jest jednym z najstarszych klubów w Anglii. Historia West Hamu jest znana w całej Europie. Dla mnie to bardzo znaczący klub – powiedział Czech po podpisaniu umowy.