Menedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer zabrał głos na temat przyszłości Jessego Lingarda. Zdaniem Norwega, pomocnik nadal ma do odegrania swoją rolę w Manchesterze United.

– Od momentu odejścia na wypożyczenie, Jesse jest genialny i mówiłem o tym kilka razy. Samolubnie mogliśmy go zatrzymać w klubie, ponieważ tutaj zawsze ma swoją rolę do odegrania. Jestem fantastycznym chłopakiem i jest stąd. Podczas gry w Manchesterze nigdy nie narzekał i nie sprawiał problemów. Naprawdę zawsze ciężko pracował. Zasłużył na to, aby dostać szansę regularnej gry – dlatego pozwoliliśmy mu na wypożyczenie do West Ham United. Zasługiwał na to, przez to co zrobił dla Manchesteru United. Oczywiście po wypożyczeniu przywitamy go z powrotem w klubie – mówi Solskjaer.

– Mam nadzieję, że pojedzie na EURO. Po jego ostatnich występach i pewnością siebie – nie sądzę, aby go to przerastało. Mam nadzieję, że będzie miał mocne zakończenie sezonu. W Manchesterze United, Bruno Fernandes grał na jego ulubionej pozycji i dlatego podjęliśmy taką decyzję. Jestem zachwycony tym co prezentuje i życzę mu wszystkiego najlepsze na końcówkę sezonu. 

Taka wypowiedź sternika Czerwonych Diabłów nie zraża włodarzy West Hamu. 28-latek jest celem numerem jeden Młotów na letnie okienko transferowe i w klubie zrobią wszystko, aby go zatrzymać na London Stadium. Przybliżyć klub do finalizacji transferu może awans do Ligi Mistrzów.