West Ham United po udanych transfera Vladimira Coufala i Tomáša Součka szuka kolejnych wzmocnień w Czechach. Według portalu Ruik.cz, na radarze Młotów znalazło się trio z praskiej Slavii. 

Klub z London Stadium rzekomo interesuje się Abdallahem Simą, Peterem Olayinką oraz Ondrejem Kolarem. Najgłośniej mówi się o ewentualnym transferze tego pierwszego. 19-letni Senegalczyk szturmem wdarł się do pierwszego zespołu Slavii i odgrywa w nim znacząca rolę. Sima z powodzeniem może grać jako środkowy napastnik, ale ostatnio częściej występuję na prawym skrzydle. W tym sezonie gracz zdobył dla prażan 15 goli we wszystkich rozgrywkach i dołożył do tego sześć asyst.

Olayinka to z kolei lewo skrzydłowy, który od kilku sezonów prezentuje równą wysoką formę. Nigeryjczyk w ubiegłym sezonie strzelił nawet gola w Lidze Mistrzów w barwach Slavii. Obecna kampania jest udana dla 25-latka, który ma na koncie 11 goli i pięć asyst w 34 występach.

Ostatnio z graczy łączonych z West Hamem to Ondrej Kolar. 26-latek występuje na pozycji bramkarza i zbiera bardzo dobre noty za swoje występy w klubie.

Slavia Praga w czwartek po słabym spotkaniu przegrała z Arsenalem 0:4 i tym samym odpadła w ćwierćfinale Ligi Europy. Może oznaczać to, że w najbliższym czasie władze klubu zdecydują się spieniężyć swoich najlepszych zawodników.