Skauci West Hamu United byli zauważeni podczas starcia Danii z Austrią w poniedziałek wieczorem. Spekuluje się, że wszystko to miało miejsce ze względu na zainteresowanie Christianem Eriksenem. 

Eriksen zostanie wolnym zawodnikiem wraz z końcem czerwca. Na razie nie zgodził się na nową umowę w Brentford. Według Daily Mirror, wiele klubów Premier League planuje przekonać Duńczyka do zawarcia umowy, ale to Manchester United jest najbardziej konkretny w swoich działaniach – oferuje zawodnikowi dwuletni kontrakt.

Poza skautami West Hamu, obecne były również inne kluby Premier League: Tottenham i Manchester United, a także kilku innych przedstawicieli europejskich  zespołów. Uważa się, że to właśnie ten 30-latek jest w centrum uwagi obecnych na Ernst Happel Stadium skautów.

5 czerwca ExWHUemployee informował, że jakikolwiek ruch dla Eriksena byłby mało prawdopodobny ze względu na rywalizację o jego podpis, ale wygląda na to, że klub nie poddaje się

Eriksen chce grać w piłkę nożną w Lidze Mistrzów, jednak nie jest to coś, co Młoty mogą mu zaoferować. Mają jednak wsparcie finansowe dla niego i idealne miejsce w swoim podstawowym składzie, które zapewne by mu odpowiadało.