Jak podaje The Hard Tackle, West Ham United jest zainteresowany obrońcą Atletico Mineiro, Guilherme Araną. Obrońca po licznych występach w lidze brazylijskiej ma nadzieję, że wróci latem do Europy.

Chociaż West Ham jeszcze nie złożył oferty na Aranę, rzekomo włodarze nawiązali kontakt, badając możliwość potencjalnego przeniesienia się zawodnika na London Stadium. West Ham nie jest osamotniony w pościgu za tym transferem – Wolverhampton także wykazuje zainteresowanie.

Arana rozpoczął karierę w Corinthians. Był członkiem klubowej akademii młodzieżowej i zaliczył 58 występów dla zespołu, zanim przeniósł się do Sewilli w 2018. Przeprowadzka do Hiszpanii jednak nie wyszła mu na dobre.

Później spędził kilka trudnych sezonów w Ramon Sanchez Pizjuan, zanim przeniósł się do Atalanty na wypożczenie. Jego pobyt w Bergamo również nie był udany, co skłoniło Sevillę do odsprzedania go z powrotem do Brazylii za jedyne 2,5 miliona euro.

Arana został wykupiony przez Atletico Mineiro na początku 2020 roku. Rozegrał ponad 100 meczów, imponując obserwatorom swoimi konsekwentnymi występami.

Występy 25-latka nie pozostały niezauważone – wygląda na to, że West Ham jest teraz na jego tropie

Szczególnie na lewej obronie Młotom brakowało odpowiedniej alternatywy dla Aarona Cresswella. W tej roli zwykle grał Arthur Masuaku, ale jego występy nie były imponujące. Zmusiło to Moyesa do poszukiwań na rynku transferowym.

Ktoś taki jak Guilherme Arana może być jednak sprytną opcją dla West Hamu. 25-latek prezentował doskonałą formę w ciągu ostatnich kilku lat, a ostatnio reprezentował Brazylię na arenie międzynarodowej. 

Z 13 golami i 20 asystami w Atletico Mineiro, jest takim typem ofensywnego obrońcy, którego Moyes potrzebuje, aby tchnąć nowe życie w podejście swojego zespołu

Według Jorge Nicola (Sport Witness), klub Premier League może rozważać ofertę za 19 milionów euro dla Arany. West Ham pozostaje prawdopodobnym kandydatem i faworytem do pozyskania gracza, a biorąc pod uwagę występy, które ostatnio pokazał Arana, może to okazać się doskonałą okazją dla londyńczyków.