Po sobotniej wygranej przeciwko Wolves w kibicach West Hamu powoli odradza się pozytywne nastawienie. Drużyna zagrała naprawdę solidne spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2-0. Swojego pierwszego gola w Premier League zdobył Gianluca Scamacca, notując także zaprawdę udany występ. W pomeczowym wywiadzie słów uznania wobec Włocha nie szczędził kapitan, Declan Rice.

My, zawodnicy, wiemy że wejście w obecny sezon było znacznie poniżej oczekiwań. Naszym celem na dziś było tylko i wyłącznie zwycięstwo, bez względu na styl. Zadanie na szczęście zostało pomyślnie wykonane i możemy z podniesioną głową przygotowywać się do derbów z Fulham – skomentował Anglik.

Poziom, jaki zaprezentował Gianluca nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Od momentu gdy tylko się pojawił na treningach widać jego determinację i niebywałe umiejętności – podczas sesji już wielokrotnie strzelał bramki podobne do tej dzisiejszej. Poza golem jego wkład w grę zespołu był również niebywały – często rozprowadzał akcje, podpinał się do rozegrania. Widać, że to zawodnik z niebanalnymi umiejętnościami. Uważam, że Scamacca to jeden z najlepszych napastników jakich widziałem – dodał.

Rice odniósł się także do poprawy gry całej drużyny Moyesa:

To było naprawdę dobre spotkanie. Ciężka praca każdego w klubie zaowocowała i naszym celem jest teraz nieustanny progres. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważny był dzisiejszy mecz i chcieliśmy wygrać za wszelką cenę. Jakość, którą prezentujemy na treningach wreszcie znajduje swoje odzwierciedlenie w praktyce. Wiemy, że nasza gra pozostawiała wiele do życzenia względem tego jak graliśmy w poprzednich sezonach i zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzeba jeszcze czasu abyśmy się w pełni zgrali. Mimo to, w pełni zasłużyliśmy na taki obrót spraw – dodał 23-latek.

Warty odnotowania jest także wkład Craiga Dawsona i Tomáša, którzy zostawili serce na boisku. Brawa należą się także dla Bowena, którego gol na pewno popchnie go do przodu. To właśnie tego potrzebujemy najbardziej – jedenastu piłkarzy, którzy są gotowi poświęcić się dla dobra drużyny.

Następny mecz ekipy The Hammers to starcie przeciwko Anderlechtowi w UEFA Europe Conference League, które odbędzie się już w najbliższy czwartek w stolicy Belgii.