West Ham United chce zatrzymać w klubie Harrisona Ashby’ego i zamierza zaproponować mu nowy długoletni kontrakt – poinformował ExWHUemployee.

Szkocki obrońca był bliski opuszczenia London Stadium, pod koniec letniego okienka transferowego. West Ham negocjował z Newcastle United transfer za 2,5 miliona funtów, ale David Moyes w ostatniej chwili zablokował jego odejście. Ashby ma kontrakt w West Hamie do końca obecnych rozgrywek i Młoty chcą w najbliższym czasie porozumieć się z graczem i zatrzymać go na długie lata w klubie.

– Klub chce zatrzymać zawodnika i będzie pracował nad osiągnięciem porozumienia. Oferta jednak będzie musiała być dobra, ponieważ Newcastle United i Leeds United są zainteresowani podpisaniem z nim kontraktu – powiedział ExWHUemployee w rozmowie z The West Ham Way.

Ashby w ostatnich tygodniach borykał się z kontuzją uda, ale już jest gotowy do gry i wystąpił w sobotnim meczu drużyny do lat 21 z Crystal Palace. Być może dostanie swoją szansę w czwartkowym spotkaniu z Anderlechtem Bruksela w Lidze Konferencji Europy.

ExWHUemployee potwierdził też, że West Ham w nadchodzących tygodniach będzie chciał przedłużyć kontrakty z innymi ważnymi zawodnikami. Na tej liście są Declan Rice, Jarrod Bowen, Tomas Soucek oraz Ben Johnson.