Bournemouth ogłosiło, że pomyślnie zakończyło negocjacje w sprawie kontraktu z byłym obrońcą West Hamu, Ryanem Fredericksem. Umowa została podpisana na dwa lata.

Doświadczony obrońca przybędzie na Vitality Stadium jako bezpłatny transfer po wygaśnięciu jego umowy z Młotami. Bournemouth powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2022/23, po dwuletniej nieobecności.

29-latek zaliczył 77 występów dla West Hamu po podpisaniu kontraktu w czerwcu 2018 roku, odgrywając kluczową rolę, gdy drużyna Davida Moyesa dotarła do półfinału Ligi Europejskiej UEFA w zeszłym sezonie.

Fredericks, to absolwent akademii Tottenhamu Hotspur. Wyrobił sobie markę podczas trzyletniego pobytu w Fulham, wygrywając awans do Premier League w 2018 roku i zostając wybranym do Championship Team of the Season w kampanii 2017/18.

Możliwość pozyskania zawodnika o umiejętnościach i doświadczeniu Ryana na darmowym transferze to coś wspaniałego – powiedział dyrektor naczelny Neill Blake.

Fredericks pracował pod kierownictwem Scotta Parkera – szefa Bournemouth – kiedy Parker kierował Fulham

Ryan ma doświadczenie w największych meczach, regularnie grał w zeszłym sezonie w Lidze Europy West Hamu i ma kluczowe doświadczenie w Premier League, które będzie ważne dla naszego składu w nadchodzącym sezonie – powiedział menadżer Bournemouth. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji.