Nayef Aguerd jest fantastycznym dodatkiem dla West Hamu United – tak uważa francuski ekspert piłkarski Julien Laurens. Przemawiając w Sky Sports, pochwalił przybycie Aguerda z Rennes i uznał transfer jako taki, który niezwykle poprawi jakość Młotów.

Rozwój Aguerda we francuskiej ekstraklasie był imponujący – początkowo w Dijon, gdzie stawiał pierwsze kroki w europejskich rozgrywkach, a następnie w Rennes, gdzie reprezentował  Les Rouge et Noir  w Lidze Mistrzów UEFA i Lidze Konferencji Europy UEFA.

Teraz Aguerd robi kolejny krok w swojej karierze, przechodząc do Premier League

Laurens, który opisuje między innymi francuskie mecze dla Le Parisien, Sky Sports, BT Sport i ESPN jest pewien, że gracz jest dobrze wyposażony aby kontynuować swój rozwój w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej.

Myślę, że jest świetnym transferem – potwierdził. Ma techniczną umiejętność, która jest dość rzadka, jest także wysoki, szybki i dobrze czyta grę.  To bardzo utalentowany chłopak – naprawdę dobry gracz – bardzo uprzejmy i twardo stąpa po ziemi. Nie mógłbym mówić o nim lepiej, ponieważ jest dla nich naprawdę fantastycznym ruchem.

Kolejnym obszarem, w którym Laurens uważa, że ​​Aguerd idealnie pasuje do Młotów, jest jego sprawność przy stałych fragmentach, gdzie połączy siły z Craigiem Dawsonem, Kurtem Zoumą i Angelo Ogbonną – wzbudzi strach w przeciwnikach.

Jest także zagrożeniem w stałych fragmentach, ponieważ w tym sezonie strzelał z nich gole  – dodał Laurens. Będzie kolejną bronią w tej grupie graczy. Niezależnie od tego z kim zagra, będzie dawał jakość.