Po sfinalizowaniu w poniedziałek umowy dla środkowego obrońcy – Nayefa Aguerda, w kręgach West Hamu pojawiło się dalsze podekscytowanie, kiedy reporter transferowy Gianluca Di Marzio stwierdził, że klub jest teraz w pełni skoncentrowany na pozyskaniu napastnika Chelsea – Armando Broji.

West Ham został po raz pierwszy powiązany z  Broją na początku tego sezonu. Zawodnik jest gotów rozważyć przeprowadzkę do West Hamu tego lata,  co wynika z nowego raportu Daily Express.

We wtorek  pojawiły się informacje świadczące o ogromnych rozbieżnościach w wycenie Broji

Wiele źródeł wskazało, że Chelsea ustaliła cenę na blisko 60 milionów funtów za Albańczyka – dwukrotność roszczenia, które podawało Sky Sports (30 milionów funtów). I to tą niższą kwotą miał być żywo zainteresowany David Moyes.

Dziś reporter Sky Sports podał cenę, jaką Chelsea rzeczywiście proponuje West Hamowi za Armando Broję?

Dharmesh Sheth uchylił rąbka tajemnicy i podał (rzekomo) prawdziwą kwotę, jaką Chelsea wyznaczyła West Hamowi dla Broji. Dziennikarz stwierdził, że oficjalna oferta ze strony Moyesa jest nieuchronna i jest kwestią najbliższych dni.

Broja cieszy się długoletnim zainteresowaniem menadżera. West Ham próbował podpisać z nim kontrakt w styczniowym oknie transferowym.

Jego wycena – powiedziano nam – dokładnie przekracza nieco 25 milionów funtów – przekazał Dharmesh Sheth.

Dla fanów West Hamu i Davida Moyesa kwota, jaka została teraz podana (o ile jest prawdziwa), spowoduje ulgę, ponieważ jest bliższa temu, co Młoty były w stanie zaoferować 

Gdyby The Blues rzeczywiście wycenili Broję na blisko 60 milionów funtów, prawie wykluczyłoby to West Ham z gry. Perspektywa pozyskania młodego, utalentowanego, potężnego napastnika, takiego jak ten właśnie Albańczyk, jest bardzo ekscytująca.

West Ham byłby idealnym posunięciem dla młodego napastnika urodzonego w Slough

Z pewnością zostałby powitany na londyńskim stadionie z otwartymi ramionami zarówno przez fanów, jak i graczy. Mówi się, że piłkarze West Hamu byli pod jego wrażeniem podczas trzech meczów przeciwko Southampton w zeszłym sezonie.

Czyżby Moyes zmarnował szansę na podpisanie kontraktu z Broją, jeszcze zanim opuścił on Chelsea, by dołączyć do Southampton na wypożyczenie?