West Ham United jest rzekomo zainteresowany sprowadzeniem Hirvinga Lozano na London Stadium w letnim okienku transferowym. 

Jak wynika z raportu włoskiego serwisu medialnego Area Napoli, który twierdzi, że zarówno West Ham, jak i Crystal Palace rozpoczęły rozmowy z Napoli w sprawie ruchu dla skrzydłowego (footballfancast). Uważa się, że Aurelio De Laurentiis poinformował duet Premier League, że jest gotów rozstać się z reprezentantem Meksyku za kwotę około 30 milionów euro (25 milionów funtów) tego lata.

Jednak raport dalej stwierdza, że ​​ani Młoty, ani Orły prawdopodobnie nie złożą oferty powyżej 20 mln euro (17 mln funtów) za 26-latka, chociaż sugeruje się, że nowa agencja napastnika uważa, że mają dobre stosunki z obydwoma angielskimi klubami, więc kontrakt może jeszcze zostać zawarty w pozostałych tygodniach letniego rynku transferowego.

Napoli zapłaciło latem 2019 roku około 45 milionów euro za podpisanie Lozano z PSV – Meksykanin wybrał włoską drużynę z wielu klubów – także Premier League. W Serie A sprawy nie potoczyły mu się zbyt dobrze i być może nadszedł czas na odejście.

Poza kwestią opłaty transferowej problemem mogą być zarobki Lozano. Obecnie zarabia 4,5 miliona euro netto rocznie i być może będzie musiał obniżyć pensje przed dołączeniem do którejkolwiek ze stron Premier League.

Napoli chce poczekać do stycznia, jeśli latem nie uda się osiągnąć porozumienia –  Lozano może zauważyć, że jego wartość spadnie zimą, biorąc pod uwagę, że wszedł w ostatnie dwa lata swojego kontraktu.

Z dobrym doświadczeniem w grze w Europie, gracz pasowałby do obu angielskich zespołów. Jego bezpośredni styl gry może sprawić, że będzie dobrze pasował do Premier League. To, czy Palace, czy West Ham podejmą bardziej konkretne negocjacje, by zrealizować ten transfer, będzie zależeć od wielu czynników.

Prezydent Neapolu, Aurelio de Laurentiis jest otwarty na oferty i może sprzedać Meksykanina, jeśli cena będzie odpowiednia.