West Ham potwierdził, że nowym zawodnikiem Młotów został Gianluca Scamacca. Włoch we wtorek rano przeszedł pomyślnie testy medyczne. Wiadomo także, że będzie on nosił koszulkę z numerem 7.

Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na oficjalny komunikat potwierdzający sfinalizowane jego umowy z klubem z Londynu. Informację podano tuż przed północą.

23-latek dołącza do Młotów z Sassuolo za nieujawnioną opłatą, na pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny rok

Scamacca jest jednym z najlepszych młodych napastników Europy – strzelił 16 goli w Serie A w zeszłym sezonie i dwukrotnie wystąpił we Włoszech w Lidze Narodów UEFA w czerwcu.

West Ham rywalizował z wieloma czołowymi klubami, aby sfinalizować umowę dla urodzonego w Rzymie piłkarza, który znalazł się siedem razy w kadrze reprezentacji Włoch.

Scamacca zostaje najnowszym, młodym, ambitnym, głodnym rywalizacji i sukcesów zawodnikiem, który dołącza do drużyny Davida Moyesa i wraz z Młotami weźmie udział w czterech rodzajach rozgrywek w tym sezonie.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do West Hamu – powiedział napastnik, który będzie nosił koszulkę z numerem 7. Długo czekałem na ten moment – ​​to było marzeniem grać w Premier League. 

Czuję, że West Ham jest dla mnie idealnym zespołem. Pokazali, że naprawdę mnie chcą, a kiedy rozmawiałem z menedżerem, natychmiast poczułem nić porozumienia – dodał.