Mówi się, że David Moyes i Rob Newman są zachwyceni podpisaniem Gianluca Scamacci i cieszą się, że prezesi poparli finansowo ich wybór napastnika. Jest prawdziwa nadzieja, że ​​wkrótce poruszymy innych graczy.

  • Podpisanie kontraktu z Gianluca Scamaccą to nie jedyna umowa, którą klub ma nadzieję zawrzeć przed otwarciem sezonu przeciwko Man City. Rozmowy będą kontynuowane z Filipem Kosticiem w tym tygodniu, a agent spotka się z piłkarzem w piątek w Niemczech, aby spróbować doprowadzić do zawarcia umowy.
  • Pogłoski o tym, że gracz przebywa w tym kraju, wydają się w tym momencie nieprawdziwe, chyba że dzieje się coś o czym nie możemy wiedzieć. Było trochę obaw, że inne kluby wejdą do rywalizacji o gracza, ale nie jest to potwierdzone. Agentem jest Alessandro Lucci – to agent pozyskanego wczoraj Scamacci. Właśnie zarobił dużo pieniędzy na transakcji dla Włocha, więc byłoby bardzo zaskakujące, gdyby stosował jakąś podejrzaną taktykę, choć nie jest to oczywiście niemożliwe. Kostic pojawił się również wczoraj we Frankfurcie. Wygląda więc na to, że wszystko potwierdza piątkowe spotkanie w Niemczech.

  • Klub jest gotów zaoferować serbskiemu reprezentantowi znaczny wzrost jego tygodniowej pensji, która wynosi 43 tysiące funtów tygodniowo. Mówi się, że możemy być gotowi nawet podwoić kwotę, aby przekonać gracza, aby zrezygnował z Ligi Mistrzów i przyjechał do nas. Mówi się, że David Moyes jest bardzo chętny do podpisania kontraktu z graczem ze względu na wiele czynników. Daje nam możliwość zagrania w alternatywnej formacji. Jest wszechstronny na lewej flance, ma jeden z najwyższych współczynników asyst w Europie i świetnie sobie radzi ze stałych fragmentów. Dwa sezony temu strzeliliśmy wiele bramek z ustalonych fragmentów, ale znacznie obniżyło się to w zeszłym roku, więc z Kosticem w zespole, możemy przywrócić dobry trend.
  • Oczekujemy też, że będziemy naprawdę naciskać na kolejny cel, którego upatrujemy w Piotrze Zielińskim z Napoli. Jesteśmy coraz bliżej porozumienia z graczem i mamy nadzieję, że ten transfer również będziemy w stanie zrealizować. Rozmowy na jego temat będą kontynuowane.

  • Istnieje również możliwość, że moglibyśmy ponownie wrócić do rozmów z Lille (dotyczące Onany), ale w tym momencie nadal istnieje duża różnica w cenie. O ile wkrótce nie nastąpi ruch, moglibyśmy skorzystać z innych defensywnych opcji pomocy. Mówi się również o zrobieniu ruchu dla Breretona Díaza z Blackburn.
  • Zawodnik ma tylko jeden rok kontraktu i może być teraz w dobrym momencie dla zainteresowanych klubów. Gracz dałby drużynie ciekawą opcję, ale inni zawodnicy i pozycja są priorytetem.

  • Sytuacja środkowego obrońcy jest również monitorowana ze względu na złe wieści o kontuzji Aguerda (4-12 tygodni przerwy w zależności od tempa regeneracji zawodników) oraz obawy dotyczące kondycji Dawsona i Ogbonny. Mówi się, że Diop naciska na przejście do Fulham i jeśli mu się to uda, po tym, jak Fulham zaoferował więcej pieniędzy (co według Moyesa najprawdopodobniej się zdarzy), będziemy potrzebować innego gracza. Kilku zawodników zostało już omówionych z naciskiem na wypożyczenia. Rozmawialiśmy z graczami krajowymi i graczami na kontynencie.