Nikt w West Hamie United nie był bardziej zajęty w miesiącach letnich, niż szef rekrutacji Rob Newman, który pracował często przez całą dobę ze swoim zespołem, menedżerem Davidem Moyesem i zarządem, rekrutując najlepszych graczy, aby wzmocnić skład pierwszego zespołu i pomóc w stworzeniu drużyny zdolnej do odnoszenia sukcesów.

Efektem pracowitości Newmana i jego zespołu było pozyskanie ośmiu nowych piłkarzy

Brazylijczyk Lucas Paquetá, reprezentanci Włoch: Gianluca Scamacca i Emerson Palmieri, niemiecki obrońca Thilo Kehrer, środkowy obrońca Algierii Nayef Aguerd, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, skrzydłowy Maxwel Cornet, obiecujący pomocnik Flynn Downes i francuski bramkarz – Alphonse’a Areola

W każdym przypadku Newman i jego zespół rekrutacyjny, brali pod uwagę nie tylko umiejętności zawodnika, ale także jego charakter, postawę i pochodzenie, aby zapewnić każdemu jak największą szansę na odniesienie sukcesu w koszulce West Hamu.

To było pracowite lato! Wprowadziliśmy ośmiu starszych piłkarzy, dodaliśmy do składu prawdziwą jakość i pobiliśmy rekord transferowy klubu

Myślę, że poszło nam bardzo dobrze – powiedział Rob Newman. Uważam, że poziom piłkarzy, którzy weszli do składu, zdecydowanie go poprawił. Teraz do klubu przychodzą międzynarodowi gracze co jest oznaką tego, gdzie jesteśmy i co osiągnęliśmy przez ostatnie dwa lata. Jestem bardzo zadowolony z tego, że tacy chłopcy chcą teraz przyjść i grać dla West Hamu United. Menedżer jest naprawdę zadowolony. W ciągu najbliższych czterech lub pięciu tygodni, prawdziwe oznaki ich jakości będą widoczne dla wszystkich.

Menedżer mówił o zmianie sposobu w jaki gramy, abyśmy mogli kontrolować gry, być bardziej progresywni, bardziej kliniczni w ostatniej, trzeciej części. Sprowadziliśmy graczy, którzy mogą nam pomóc w wykonaniu tego zadania

Dobrzy gracze wiedzą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w grze, kiedy podejmować właściwe decyzje. Tempo jest bardzo ważne, ale teraz mamy zawodników, którzy są w stanie uczynić nas większym zagrożeniem w sytuacjach ofensywnych.

To co zrobiliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy i piłkarze, których kupiliśmy jest dowodem naszej należytej staranności. Oglądaliśmy ich na żywo, poznaliśmy ich postawy i charaktery poza boiskiem. Myślę więc, że do klubu wchodzą nie tylko dobrzy piłkarze, ale także fantastyczne charaktery.

Współpracując bardzo blisko z menedżerem, prezesem i zarządem wszystko funkcjonowało wspaniale. Myślę, że fani zobaczą typ graczy, którzy przyszli i pieniądze, które zostały wydane – to zasługa wszystkich w moim dziale. W zasadzie wszystkich członków Klubu. Jestem szczęśliwy, że zaufano mojemu osądowi i osądowi mojego zespołu, oczywiście zgodnego z ostateczną decyzją menedżera. To do Davida Moyesa należy zawsze ostateczna decyzja.

Jak ważne jest w dzisiejszym świecie, aby zawodnicy mieli dobry charakter poza boiskiem, gdy rozważa się jego transfer do West Ham United

To jedna rzecz, której nauczyłem się w mojej poprzedniej pracy w Man City – wiedzieliśmy, że są dobrymi graczami, ale jeśli jesteś dobrym graczem na boisku, ale jesteś złym człowiekiem, będziesz problemem w szatni. I myślę, że to jest teraz bardzo ważne, aby poznać charaktery, postawy graczy poza boiskiem – niezwykle ważne jest dopasowanie cech na boisku, jak i poza nim. Szatnia to część gry.

West Ham United przez ostatnie dwa i pół roku rozwijał się. Im lepsza jest drużyna i skład, tym mniej dostępnych jest graczy o wystarczających cechach

Fakt, że dajemy szansę przybycia do West Hamu tak silnym graczom i oni chcą do nas przyjść, pokazuje tylko, jak daleko zaszliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Kaliber graczy, którego teraz szukamy, znacznie się zwiększył. Nie tylko w tabeli, ale i na rynku transferowym musimy teraz konkurować z zespołami ze szczytu tabeli.

Praca całego zespołu rekrutacyjnego, to niejednokrotnie były 24 godziny na dobę – koniec okienka, to chwila na złapanie oddechu

Kiedy Nayef Aguerd został kontuzjowany w meczu z Rangersami, nie było smutniejszego człowieka ode mnie, ponieważ to człowiek o niezwykle dobrym charakterze. Był moim pierwszym transferem i nie mogłem się doczekać jego przyjazdu i gry w Premier League. Nadal nie mam co do niego wątpliwości, ale kiedy doznał kontuzji, to było straszne.

Był też taki moment, w którym poczułem motyle w brzuchu – gdy Gianluca Scamacca strzelił swojego pierwszego gola przeciwko Viborgowi. Spędziłem z nimi dużo czasu, z ich agentami i ich rodzinami przed podpisaniem umów. W tym czasie budujesz osobistą relację i to trwa tutaj podczas ich pobytu. To całkiem miłe, że wiedzą kim jestem i skąd pochodzę – czuję, że są wdzięczni za to, co zrobiłem, a także za współpracę, że ich tutaj sprowadziliśmy. 

Okno zostało zamknięte, ale prace trwają, ponieważ w styczniu otwiera się kolejne – w ostatnich latach dobrze sobie radziliśmy w tym czasie

Zaczęliśmy już pracę pod tym kątem. Jak tylko sezon zacznie się na dobre, nasi skauci ruszą na stadiony. Byłem jednym z nich, więc trochę kieruję nimi, gdzie mają jechać, albo robią swoje własne plany. Tak więc rozpoczęliśmy proces i pod koniec września zaczniemy pisać listę na lato przyszłego roku, wyznaczając główne cele. Będziemy nadal obserwować graczy przez następne trzy, cztery lub pięć miesięcy. Te listy będą również używane w styczniowym oknie, jeśli będziemy wtedy potrzebować jakichkolwiek graczy – zakończył Newman.