Thiago Silva próbował nakłonić Chelsea do podpisania kontraktu z Lucasem Paquetą przed jego przeprowadzką na londyński stadion – ujawnił sam obrońca.

Silva próbował przekonać zarząd na Stamford Bridge, aby zrobili ruch w kierunku Brazylijczyka

Para prawdopodobnie zmierzy się ze sobą już jutro, ponieważ Młoty udają się do swoich rywali z zachodniego Londynu. Obrońca Chelsea, Thiago Silva mówi, że badał możliwość dołączenia Lucasa Paquety na Stamford Bridge, zanim  Brazylijczyk został rekordowym transferem West Hamu.

Paqueta był obiektem zainteresowania wielu europejskich klubów, zanim Młoty uzgodniły z nim umowę

Silva jest wielkim fanem Paquety i życzy mu, by zaimponował w Anglii swoim talentem, ale ma jednocześnie nadzieję, że nie przeciwko the Blues w sobotę.

Słyszałem, że miał zamiar opuścić Lyon, więc rozmawiałem tutaj z kilkoma ludźmi, ale niestety sprawy nie wyszły– powiedział Silva ESPN Brazylia.

Pozyskanie nowego pomocnika było mniejszym priorytetem dla menedżera Thomasa Tuchela. Nie byliśmy też w 100% pewni, że opuści Lyon. Nadszedł ostatni tydzień, ta sprawa stała się dużo wyraźniejsza i mieliśmy inne priorytety z powodu kontuzji, które mamy w zespole. Potrzebowaliśmy więc napastnika, innego obrońcy. Pomocnik był trochę mniej wypatrywany. Myślę, że właśnie dlatego sprawy nie ewoluowały dobrze w jego przypadku.

Ale cieszę się z transferu Paquety, ponieważ West Ham z pewnością ma bardzo dobrą strukturę, to świetny klub na scenie Premier League. Mam tylko nadzieję, że w sobotę to Lucas będzie smutny, a potem życzę mu by był  szczęśliwy – w sobotę to my chcemy wygrać.