Menedżer Akademii, Ricky Martin, ma wiele powodów, by z dumą mówić o pierwszej połowie sezonu. Szkoleniowiec obiecuje, że w przyszłości będzie takich momentów więcej. 

Pierwsza połowa kampanii w Akademii

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo dumny nie tylko z występów naszych zespołów i poszczególnych graczy, ale także z naprawdę pozytywnego rozwoju, który nastąpił w całej Akademiiod podstawowej aż po profesjonalną – powiedział Martin. Poszczególni gracze naprawdę się rozwinęli i zaczęli działać. To spowodowało, że niektóre z naszych drużyn radzą sobie bardzo dobrze. U16 wywalczyło awans w Pucharze Premier League, który będzie kontynuowany w nowym roku, a także awans do krajowego finału turnieju Premier League U16.

U18 mieli bardzo dobre występy w lidze, rozwinęli się jako zespół i mieli graczy awansujących do U23, z których jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ są na szczycie tabeli.

Innym obszarem rozwoju, z którym byłem naprawdę związany jest praca, którą wykonaliśmy w zakresie rekrutacji naszych pracowników. Dzięki temu sprowadzamy wysoko wykwalifikowanych ekspertów – niektórzy z nich mają również świetne powiązania z Klubem. Oni naprawdę pomagają stworzyć pozytywne środowisko, sprzyjające rozwojowi gracza.

Mecz pierwszej drużyny z Dinamo Zagrzeb – niezwykła noc dla Akademii 

Sukces jednostek i drużyn w ramach Akademii jest podstawą dla naszych młodych piłkarzy do awansu do seniorskiej piłki. Ostatecznie zawsze o to chodzi, więc ta noc przeciwko Dinamo Zagrzeb była dla Akademii bardzo wyjątkowa. To świetna motywacja dla pozostałych graczy – widzą co można osiągnąć w West Hamie. 

Harrison Ashby zadebiutował w Premier League. Pierwsza drużyna radziła sobie bardzo dobrze we wszystkich rozgrywkach w tym roku, a wejście Harrisona na boisko było nagrodą za całą jego ciężką pracę i dotychczasowe wysiłki.

Mark Noble pochwalił młodych nie tylko jako piłkarzy, ale także jako ludzi

Jedną z naszych podstawowych wartości jest wspólnota wszystkich naszych wielodyscyplinarnych pracowników Akademii. Wszyscy są związani z sukcesem i porażką dowolnego programu, który mamy. W tej chwili personel, osoby wspierające, rodziny i rodzice ciężko pracują razem, aby zapewnić dalszy postęp. Mark Noble dobrze to odzwierciedlił w swoich słowach po meczu. 

Mark również odgrywa dużą rolę, jako motywator dla naszych młodych graczy, ale także jest częścią naszej Rady Technicznej Akademii – kolejnego obszaru, który naprawdę rozwinęliśmy w tym roku. Składa się ona z personelu pierwszego zespołu i starszego personelu Akademii – została ona stworzona, aby omawiać naszych młodych graczy i promować, kiedy uznamy to za stosowne.

Wykonano też wiele fantastycznych prac poza boiskiem

W ramach całego programu Akademii to jest rzecz, z której jestem naprawdę dumny: nasza praca na rzecz równości, różnorodności i integracji oraz fora, grupy i programy umiejętności życiowych, które dostarczamy naszym graczom. Część tej pracy odbywa się za kulisami, a część jest bardziej widoczna, ale jesteśmy zachwyceni pracą, którą wykonaliśmy w tej przestrzeni, zarówno wewnętrznie, jak i wewnątrz naszej społeczności.

Pojawia się także element ciągłego doskonalenia menadżera

Trudno mi osobiście wypowiedzieć się na ten temat – mogę korzystać tylko z informacji zwrotnych, które otrzymuję od rywali w dni meczowe i podczas różnych wydarzeń w całym kraju. 

Otrzymuję w tej chwili wiele informacji, że nasze zespoły są bardziej konkurencyjne niż były przez wiele wcześniejszych lat, więc jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób, abym upewnił się, że Akademia się rozwija. 

To naprawdę przyjemne, gdy słyszysz, jak menedżer Moyes komplementuje drużynę U23 na swoich konferencjach prasowych. Odegrał w tym dużą rolę, ustanawiając standardy, których oczekuje w West Hamie. 

Menedżer chce, aby każdy zespół reprezentujący klub był konkurencyjny i chciał wygrywać mecze. To jest środowisko i sposób myślenia, które z pewnością zostały stworzone w pierwszym zespole i przenikają do Akademii, U23 i U18.

Oczekiwania na drugą połowę sezonu

Oczywiście ustaliliśmy teraz standardy tego, czego oczekujemy zarówno na boisku, jak i poza nim. Od nas zależy, czy będziemy budować pracę na tych fundamentach, jakie tworzymy z pierwszym zespołem. Na pewno chcemy jeszcze bardziej rozwinąć naszą Akademię.

W drugiej połowie sezonu nie będziemy spoczywać na laurach ani odpoczywać. Chcemy, aby 2022 rok był fantastycznym rokiem dla Akademii, naszych indywidualnych graczy i rozwoju naszej kadry, więc będziemy opierać się na doskonałej pracy, którą wykonaliśmy.

Chciałbym tylko życzyć wszystkim udanego 2022 roku. Jestem naprawdę podekscytowany jakością naszych graczy i naszym oddanym personelem, który niestrudzenie pracuje, aby pomóc w tworzeniu nowej generacji graczy West Hamu United.

Szczęśliwego Nowego Roku dla naszej Rodziny West Hamu!