Według raportu The Athletic, West Ham United planuje w styczniu pozyskać Antonina Baraka, ponieważ szanse Młotów na podpisanie kontraktu z Jesse Lingardem w styczniowym oknie transferowym maleją z każdym mijającym tygodniem.

David Moyes rzekomo zidentyfikował Baraka, jako alternatywę dla 29-letniego asa Manchesteru United

Bez Jessego Lingarda brakuje Młotom tempa i wnikliwości, które posiadali w zeszłym sezonie. Jeśli jednak nie można sprowadzić go z powrotem na londyński stadion, Moyes musi znaleźć inny sposób, aby ponownie zacząć wracać na właściwą drogę. The Athletic twierdzi, że Czech jest na radarze Młotów przed styczniowym oknem transferowym.

Barak zdobył siedem goli i cztery asysty w 36 meczach dla zespołu Hellas Verona w zeszłym sezonie. W tym, 27-latek zdobył pięć bramek i trzy asysty w 16 meczach (Transfermarkt). Według Calcio Hellas, Barak może być dostępny za około 17 milionów funtów.

Czeski as byłby właściwym zakupem dla West Hamu?

Trzeba jednak przyznać, że z pewnością Moyes powinien celować wyżej niż w zawodnika z takiego klubu, jak Hellas Verona. Nie jest na tym samym poziomie co Jesse Lingard, a jeśli mamy zrobić prawdziwy postęp, powinien skupić się na młodszym, bardziej dynamicznym i energicznym atakującym pomocniku.

17 milionów funtów dla Baraka również wydaje się być trochę wygórowane, biorąc pod uwagę fakt, że nie ma on doświadczenia w grze w Premier League.