Młody obrońca West Hamu United Declan Rice podpisał nowy, 3,5-letni kontrakt z klubem! 18-letni kapitan zespołu U-23 spisuje się świetnie w bieżącym sezonie i jest bacznie obserwowany przez trenerów pierwszego zespołu.

Rice jest efektem świetnej pracy z młodzieżą Terre’ego Westleya i Liama Manninga. Młodzik radzi sobie na tyle dobrze, że Slaven Bilić postanowił wziąć go pod uwagę podczas meczu w Boxing Day podczas meczu ze Swansea City.

Cieszę się, że moja praca została nagrodzona nowym kontraktem. Ten sezon był dla mnie niesamowity. Myślę, że dałem radę i rozwinąłem się jako piłkarz. Jestem szczęśliwy, że podpisałem nową umowę. Teraz mogę skupić się na swojej dyspozycji, która – mam nadzieję – pozwoli mi zagrać w pierwszym składzie przed końcem obecnej kampanii – zaczął Rice.

Po poprzednim sezonie zasiadałem parę razy na ławce rezerwowych w pierwszym składzie oraz miałem zaszczyt być kapitanem w zespole U-23 – to było niesamowite. Możliwość treningu z pierwszą drużyną sprawia, że chcę rozwijać się jeszcze bardziej – powiedział.

Rice zadebiutował w drużynie U-18 w 2014 i został okrzyknięty zawodnikiem sezonu Akademii Dylana Tombidesa w następnej kampanii. Młodzik zasmakował też gry w młodzieżowej reprezentacji Irlandii.

Zostałem powołany do kadry U-21 parę miesięcy temu i to było niesamowite doświadczenie. Możliwość gry z różnymi chłopakami i różnymi trenerami, którzy reprezentują inny styl gry była świetna. Dostaliśmy się do Euro z drużyną U-19. Dawno się z nimi nie widziałem, więc jestem podekscytowany na kolejne spotkanie – zakończył.