Rozmaite źródła informują, że przygoda Saïda Benrahmy na London Stadium dobiega końca. Algierczyk zimą został wypożyczony do Olympique Lyon z opcją późniejszego wykupu.

Styczniowe odejście Benrahmy z West Hamu owiane było niemałą kontrowersją – przedstawiciele klubu z London Stadium nie dopełnili wszelkich formalności na czas, wobec czego operacja upadła na ostatniej prostej. Koniec końców, w sprawie interweniowali oficjele FIFA, a Algierczyk dołączył do OL na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

28-latek od samego początku swojego pobytu we Francji zaczął palić mosty łączące go z London Stadium, narzekając na trenera, metody szkoleniowe oraz warunki w klubowym ośrodku treningowym. Jego pierwsze kroki w zespole Les Gones były naprawdę obiecujące – Benrahma poczuł, że zmiana otoczenia wyszła mu na dobre. Swoje dobre występu udało mu się nawet podkreślić zwycięskim trafieniem w meczu z FC Metz.

Od tego czasu jego forma stanęła jednak w miejscu. Kibice zaczęli mu zarzucać pasywność gry, przewidywalność oraz bojaźliwość – podobne zarzuty w bieżącym sezonie kierowali w jego stronę także kibice West Hamu, podkreślając znaczące pogorszenie jego dyspozycji względem kampanii 2022/23.

Mimo to, wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że przedstawiciele OL zdecydują się na wykup piłkarza. Oba zespoły doszły do porozumienia, na mocy którego Algierczyk będzie mógł definitywnie zasilić Francuzów za około 12.5 miliona funtów.

Saïd Benrahma w barwach West Hamu wystąpił łącznie w 155 meczach. Strzelił 24 bramki, 19 razy asystował, a także odegrał ważną rolę w triumfie w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.