David Moyes potwierdził, że  jest bliski podpisania swojej nowej umowy z klubem. Szkot, który wrócił do West Hamu w połowie poprzedniego sezonu i uratował go przed spadkiem – w tym roku zbudował drużynę z którą rywalizuje o europejski futbol.

Umowa Moyesa wygasa pod koniec tego sezonu. Istniała opcja przedłużenia jej o rok, ale zamiast decydować się na taki krok, David Sullivan od dawna prowadzi rozmowy z Moyesem na temat długoterminowego kontraktu, który zostanie ogłoszony po zakończeniu sezonu, czyli już za kilka dni.

Jesteśmy na dobrej drodze  – powiedział Moyes. Mam nadzieję, że uda nam się wkrótce coś potwierdzić. Bardziej prawdopodobne jest, że nastąpi to po zakończeniu sezonu. Naprawdę nie chcemy, aby cokolwiek stanęło na przeszkodzie temu, co robimy teraz. Teraz najważniejsza jest gra.

Jeśli skończymy w Lidze Europy, czy Lidze Konferencji Europy, nie sądzę, żebyśmy byli rozczarowani. Może w przyszłym roku, kiedy będziemy grać od czwartku do niedzieli, pomyślę trochę inaczej. Jeśli zostaniesz nagrodzony europejską piłką nożną za zajęcie wysokiego miejsca w lidze, to jest to dla ciebie pochwała – dodał David Moyes.