KUMB donosi, że West Ham United planują rozegrać co najmniej dwa mecze w Stanach Zjednoczonych latem tego roku. Spotkania miałby charakter towarzyski i odbywałby się w ramach przedsezonowych przygotowań. 

Chociaż na razie nie znamy szczegółów to jednak wiemy, że klub planuje małe tournee po zachodnim wybrzeżu Ameryki. Co najmniej dwa mecze były zorganizowane w ramach przedsezonowych przygotowań. Rywalami Młotów mieliby być Houston Dynamo i Seattle Sounders. Oba zespoły występują w amerykańskiej lidze w MLS.

Dynamo zostało założone w 2005 roku. BBVA Compass Stadium mieści 22 tysiące kibiców. Co ciekawe obecnym menadżerem jest były szkoleniowiec Boltonu i Burnley, Owen Coyle. Irlandzki trener został zatrudniony w Teksasie w 2014 roku. Seattle Sounders FC grają na większym stadionie, CenturyLink Field mieści aż 67 tysięcy fanów. Trenerem od 2009 roku jest Sigi Schmid, który większość życia spędził jako trener w amerykańskiej MLS. Jako akcent Premier League można tu wskazać byłego gracza Fulham i Tottenhamu, Clinta Dempsey’a. Zawodnik występuje w zespole z Seattle od 2013 roku.

Aktualnie Houston znajdują się na ósmym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej, podczas gdy Sounders klasyfikują się na ostatnim (dziesiątym – przyp. red.) miejscu tej Konferencji.