Już w sobotę będziemy świadkami derbów Londynu, kiedy to West Ham podejmie Arsenal przed własną publicznością. Dimitri Payet wie, że będzie to trudne spotkanie, jednak wierzy w zwycięstwo Młotów.

Zajęcie miejsca w TOP 5 jest dla zespołu Slavena Bilicia priorytetem. West Ham ma ogromne ambicje do gry w europejskich ligach i wydaje się, że piłkarze zrobią wszystko by ten cel osiągnąć. Warto dodać, że drużyna Młotów pokonała już w tym sezonie Arsenal 0-2, bramki strzelali wtedy Cheikhou Kouyate oraz Mauro Zarate.

Wiemy, że to będzie to trudny mecz. Arsenal ma wciąż nadzieję na zdobycie tytułu mistrza i na pewno nie odda punktów łatwo. Chcą utrzymać się w tabeli tak blisko Leicester i Tottenhamu jak to tylko możliwe. Ich celem jest także zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów – powiedział Payet w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

Zagramy na własnym stadionie i będziemy chcieli wygrać ten mecz. Jesteśmy po trudnym spotkaniu z Palace, ale przygotowywaliśmy się bardzo ciężko do spotkania z Arsenalem. Gdyby udało nam się zakończyć rozgrywki w TOP5, byłby to dla nas znakomity sezon, co jednak nie będzie łatwe. Taka pozycja zagwarantowałaby nam europejskie puchary, co jest istotne dla rozwoju klubu. Wystarczy spojrzeć na inne zespoły, które grają o w europejskich rozgrywkach. Są teraz wielkimi klubami. My chcemy stać się jeszcze więksi. – Zakończył pomocnik Młotów.

Początek spotkania West Ham – Arsenal o 13:45 w sobotę 9 kwietnia.