West Ham United ogłosił plany przebudowy siedziby Fundacji klubu w Beckton. Prace nad nowym budynkiem mają zakończyć się na początku przyszłego roku.

Przebudowa wielokrotnie nagradzanego budynku fundacji West Hamu przyniesie lokalnej społeczności wiele korzyści. Należą do nich możliwości zatrudnienia, a także różnorodne programy praktyk zawodowych dla młodych ludzi.

Klub twierdzi, że prace w budynku Fundacji zwiększą jego wykorzystanie z około 1000 do 2600 osób tygodniowo. Umożliwi to Fundacji dotarcie do szerszej grupy wiekowej uczestników, od rodziców i małych dzieci, po osoby starsze w społeczności lokalnej. Prace nad centrum społeczności rozpoczną się wiosną i mówi się, że w procesie przebudowy zostanie wykorzystany szereg zrównoważonych materiałów i ekologicznych technologii.

W przemówieniu po ogłoszeniu planów klubu, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu, wiceprzewodnicząca West Hamu, Karren Brady powiedziała:

Ten nowy, najnowocześniejszy obiekt pozwoli nam na dalszy rozwój i dalszą obsługę wschodniego Londynu, spełniając potrzeby naszej społeczności, budowanie partnerstw i wykorzystywanie wiedzy i technologii do tworzenia środowiska, w którym wszyscy mogą się rozwijać.

Dyrektor generalny fundacji West Ham, Joseph Lyons z zadowoleniem przyjął ogłoszenie i wspomniał, że nowy obiekt będzie dla nas „naturalnym kolejnym krokiem”:

Obiekt społecznościowy w Beckton funkcjonuje dobrze, ale w ostatnich latach, w miarę postępu naszej pracy osiągnęliśmy etap, w którym budynek stał się niepraktyczny i ograniczający.