Declan Rice i Pablo Fornals zostali powołani przez selekcjonerów swoich reprezentacji na październikowe mecze  międzynarodowe. 

Anglicy kontynuują kampanię eliminacyjną do Mistrzostw Świata FIFA w dwóch kolejnych spotkaniach w grupie I. Anglia najpierw pojedzie do Andory, a następnie wróci na Wembley, by zmierzyć się z Węgrami.

Hiszpania

Pablo Fornals został ponownie wybrany na mecze Ligi Narodów UEFA. 6 października Hiszpanie rozegrają półfinał z gospodarzami w Mediolanie, a później czekają ich baraże o finał lub trzecie miejsce z Belgią lub Francją.

Czechy

Czeskie trio – Tomáš Souček, Vladimír Coufal i Alex Král zostało powołane przez selekcjonera  na nadchodzące dwie kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata.
Czesi zmierzą się u siebie z Walią w piątek, a później wyjadą na Białoruś. Obecnie zajmują drugie miejsce w swojej grupie z siedmioma punktami na równi z trzecią Walią.

Polska

Łukasz Fabiański otrzymał powołanie na mecz z San Marino, podczas którego nastąpi oficjalne podziękowanie polskiemu bramkarzowi za 15 lat „służby” w polskiej reprezentacji.