David Moyes jest niezadowolony z braku powołania Kurta Zoumy do reprezentacji Francji, na najbliższe spotkania, w Lidze Narodów.

Zouma jest w bardzo dobrej dyspozycji, od momentu podpisania kontraktu z West Ham United, co sprawia, że pominięcie go w planach kadry jest nie do końca zrozumiałe. Tym bardziej, że obrońca w ostatnich dwóch meczach reprezentacji Francji grał w wyjściowym składzie.

Francuzi zagrają w tym tygodniu, w turnieju finałowym Ligi Narodów i w czwartek w półfinale zmierzą się z Belgią. W drugim meczu 1/2 finału, Hiszpania zagra z Włochami i prawdopodobnie szansę występu dostanie Pablo Fornals.

Tą sytuację skomentował David Moyes: – Mam nadzieję, że Didier Deschamps nie odwrócił się od Kurta. Staramy się jako West Ham rzucać wyzwanie najlepszym zespołom, ponieważ chcemy być na samym szczycie. Nasi gracze pokazują, że są wystarczająco dobrzy, aby grać w drużynach narodowych. Kurt gra dla nas bardzo dobrze. Świetnie wygląda w meczach, więc jego forma nie może zostać niezauważona. Myślę, że Francja gra teraz w Lidze Narodów, a nie w eliminacjach do MŚ i to może być powód braku powołania. Może chodzi też o jakość środkowych obrońców jakich ma Francja. Kiedy go pozyskaliśmy to wiedziałem, że bierzemy środkowego obrońcę reprezentacji Francji, który ma niesamowitą jakość i nie zawiódł nas do tej pory ani razu.