David Moyes był pełen pochwał za etykę pracy swojego zespołu po zwycięstwie 1:0 z Sheffield United. Szef był zachwycony wynikiem. Co powiedział West Ham TV po ostatnim gwizdku?

Jesteśmy w górnej połowie i naprawdę się poprawiamy

Naprawdę chciałbym, żeby kibice West Ham byli tutaj, aby to zobaczyć. Kiedy wrócą, myślę, że zobaczą wiele poprawy.

Dostrzegą graczy, którzy poszli naprzód i polepszyli się. W zespole jest ogromna energia i zaangażowanie. Wszyscy starają się wykonywać swoją pracę.

Wszystko, co będziemy starać się robić, to dalej budować i stawać się coraz lepszymi – nie damy się ponieść wygranym, ale trzeba przyznać, że wynik z Sheffield  jest naprawdę ważny.  Myślę, że możemy iść dalej i piąć się w górę tabeli.

Sheffield United zaczęło dobrze

Są bardzo silni po prawej stronie i dostali trzy lub cztery dośrodkowania dość wcześnie, czego byliśmy świadomi. Zrobiliśmy naprawdę dobrą robotę, kiedy musieliśmy się bronić, a kiedy musieliśmy uciec i mieć piłkę zrobiliśmy to także prawidłowo.

Myślę, że w pierwszej połowie przez 30 minut mieliśmy naprawdę dobry okres, kiedy mieliśmy piłkę, ale być może nie mogliśmy stworzyć okazji do wybicia. Ale ogólnie jestem z moich graczy bardzo zadowolony.

Jestem zachwycony Sebastienem Hallerem

Tego właśnie chcemy od Seba i to jest to, czego wszyscy szukają, łącznie ze mną. Wrócił z międzynarodowej służby i mogłem wyczuć w ciągu dwóch dni, kiedy trenowaliśmy, że miał sprężystość w swoim kroku. Wydawało się, że jego pewność siebie wzrosła i jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni.

Pokazuje teraz pozytywy, jak dzisiejszy gol, ale chcemy, aby zdobywał więcej bramek i był bardziej zaangażowany w budowanie gry. By był silniejszy w niektórych sytuacjach.

Ale muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z niego, ponieważ zdobył dzisiaj naprawdę dobrą bramkę.

Jestem również zachwycony obrońcami, a zwłaszcza Fabianem Balbueną po jego wyczerpującym tygodniu

Jestem bardzo zadowolony z Fabiana Balbueny, ponieważ martwił się, czy powinniśmy go wykorzystać, czy nie. Był w Ameryce Południowej, miał mecze w Paragwaju i wrócił dopiero o 17:00 w czwartek.

Wielkie uznanie dla niego, to kolejne czyste konto. Nie poradzimy sobie wystarczająco dobrze, jeśli nie będziemy wystarczająco dobrze bronić. Zaczęliśmy zbierać kilka czystych kont. Oby trwało to tak długo jak tylko możliwe.