Manuel Pellegrini uważa, że Andriy Yarmolenko i Carlos Sanchez odegrają duże role w tym sezonie w barwach West Ham United, po tym jak wrócili do zespołu po poważnych urazach. 

Obaj piłkarze mają na swoim koncie łącznie ponad 150 występów w pierwszych reprezentacjach swoich krajów i wystąpili na siedmiu najważniejszych piłkarskich turniejach. Ukrainiec i Kolumbijczyk są już zdrowi i menedżer z niecierpliwością oczekuje na ich wpływ na zespół.

– To dwaj ważni gracze. Carlos jest jedynym zmiennikiem Declana Rice’a i bardzo ciężko pracuje, aby wrócić do wysokiej formy, którą prezentował przed kontuzją. Andriy miał dziewięć lub dziesięć miesięcy bez gry w piłkę, więc potrzebujemy trochę więcej czasu – wyznał Pellegrini.

W zespole z London Stadium od tego sezonu występują Sebastien Haller, Pablo Fornals i Albian Ajeti, którzy dopiero poznają się z zespołem. Zdaniem menedżera Młotów minie kilka tygodni zanim drużyna osiągnie swój pełny potencjał.

– Musimy zintegrować Fornalsa, Hallera i Ajetiego, abyśmy mieli różne opcje, a to będzie pozytywne. Potrzebujemy więcej meczów, aby znaleźć nasz najlepszy sposób gry.