Sobotnie spotkanie z Brighton było dla Pablo Fornalsa sporym przeżyciem. Hiszpan po raz pierwszy zagrał od pierwszej minuty w Premier League i zdobył swój pierwszy punkt na angielskich boiskach. 

– To wszystko jest nowe dla mnie. Nowa liga, nowe doświadczenie, nowe stadiony i nowi rywale. To był dobry i ciężki mecz, ale cieszę się z mojego pierwszego zdobytego punktu w tej lidze. To było dla mnie bardzo trudne. Potrzebuję rozegrać więcej meczów by zrozumieć nowy styl gry i nowy zespół – wyznał po meczu z Mewami pomocnik Młotów.

– Wielu ludzi mówiło mi o charakterystyce tej ligi, ale musisz żyć tymi rzeczami, aby ją zrozumieć. To jest ciężkie i trudne, ponieważ każda drużyna w tej lidze jest konkurencyjna.

West Ham ma za sobą ciężki mecz na AMEX Stadium, w którym stroną przeważającą był zespół gospodarzy, ale dzięki skuteczności Chicharito udało się przywieźć do Londynu jeden punkt.

– Wszyscy jesteśmy zadowoleni z Chicharito. To nieopisane uczucie być na boisku, kiedy on strzelił tą bramkę. To dobry punkt, który ciężko było zdobyć. Brighton ostatnio strzelił trzy bramki z Watfordem, więc ciężko jest zdobyć punkt na ich stadionie – zakończył były gracz Villarrealu.